02.08.2014

  10 Kasım Kutlamaları Nasıl Olacak, Nerede Yapılacak? İstanbul Ankara İzmir Tören Alanları

  Sponsorlu Bağlantılar

  10 Kasım'da neler olacak?

  Bu yıl, Atatürk’ün ölümünün 74. yıldönümü haftasonuna denk geliyor. Öğretmenler yapılacak etkinliklerde görev alıp almayacakları konusunda henüz ne yapacaklarını bilmiyor.

  10 Kasım 2012 Cumartesi günü Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 74. yıldönümünde tüm Türkiye’de anma programları düzenlenecek. Haftasonuna denk geldiği için öğretmen ve öğrenciler okulda programlara katılacak mı katılmayacak mı şeklinde tereddütler oluşmakta.

  2012/3073 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliğinin 4.Bölümünde;

  Tarihi Günler

  Mahalli kurtuluş günleri, Atatürk günleri ve diğer tarihi günler

  MADDE 8 – (1) “Mahalli kurtuluş günleri, Atatürk günleri ve diğer tarihi günlerin kutlama faaliyetleri; Başkentte Ankara Valiliği, Başkent dışında valilikler ve kaymakamlıklarca oluşturulacak kutlama komiteleri tarafından belirlenir. Programda, günün anlam ve önemine uygun olarak yapılacak bilimsel toplantı, konferans, sergi, yarışma, tiyatro, halk oyunları, gösteriler ve konser gibi faaliyetler yer alır. Programda tören geçişi ve tebrikata yer verilmez” denilmektedir.

  Buna göre; il ve ilçenin mülki amiri okullarda törenlerin yapılıp yapılmayacağına karar verecektir. Aslında il ve ilçe merkezlerinde kaymakamlık ve valilik tarafından anma programları zaten düzenlenmektedir. Öğretmen ve öğrencileri de tatil gününde okullara taşımak bir haksızlıktır. Diğer tüm çalışanların tatil yaptığı bir günde törenlerin vazgeçilmez elemanları yine öğretmenler olmakta. Haftada 15 saat çalışıyor denilerek rencide edilen öğretmenler yine birçok işgüzar idareci tarafından haftasonu tatilinde göreve çağrılacaktır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Milli Piyango Çekilişi Büyük İkramiyesi Neden Hep Çankaya, Pendik, Muratpaşa’ya Çıkıyor

  Chp’li Yüksel Çavuşoğlu Neden İstifa Etti

  Bu sayfadaki "10 Kasım Kutlamaları Nasıl Olacak, Nerede Yapılacak? İstanbul Ankara İzmir Tören Alanları" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *