20.08.2014

  2013′te sözleşmeli personelin kadrolara ataması yapılacak mı? ne zaman kadro verilecek?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Sözleşmeli personelin kadrolara ataması!

  Büro Memur-Sen, yetkili sendika olarak İçişleri Bakanlığı’nda yapılan KİK toplantısına katıldı.

  Genel Teşkilat Sekreteri Sipahi toplantıda personelin özlük ve mali haklarının iyileştirilmesini istedi. Arşivlerde çalışan personelin sağlığı için gerekli imkanların sağlanmasını isteyen Murat Sipahi, görevde yükselme sınavı sonucu yönetici hizmetleri grubunda yer alan kadrolara ataması yapılan personele hizmet içi eğitim programları düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

  632 Sayılı Kararname ile 4/B kadrosundan 4/A kadrosuna geçen personelin uygun kadrolara atamasının yapılması gerektiğini kaydeden Sipahi, arşiv ve restorasyon hizmetlerinde çalışan ve kimya dalında mezuniyet belgesine sahip personel için kimyager kadrosunun ihdas edilmesini talep etti.

  Bakanlık yetkilileri ise 4/B’den 4/A’ya geçen personelin uygun şartları taşımaları halinde uygun kadrolarına atanacaklarını ifade etti. Büro Memur-Sen Genel Teşkilat Sekreteri’nin belirttiği diğer taleplere olumlu yaklaşan bakanlık yetkilileri sorunların çözümü için gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

  Sponsorlu Bağlantılar

  2012 YILINDA KAYIT DIŞI ÇALIŞANLARIN SAYISI ARTI MI?

  Sigortanın sahte olduğunu nasıl anlarız?

  Bu sayfadaki "2013′te sözleşmeli personelin kadrolara ataması yapılacak mı? ne zaman kadro verilecek?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *