22.08.2014

  3d Max V-Ray Render Ayarları Nasıl Yapılır

  Sponsorlu Bağlantılar

  a-Max programını çalıştırın ve “F-10” tuşuna basarak render penceresini açın. Renderer olarak V-ray’i seçtiğinizden emin olun. (“Common” menusunden -> Assign Renderer -> Production = Vray!)

  b-Yine aynı pencereden, “Output Size” (Çıkış Boyutu) sekmesini 640 x 480 olarak ayarlayın.

  c-Renderer Penceresine geçin ve aşağıdaki adımları uygulayın;

  ç-“Global Switches” sekmesinden Lighting kısmındaki “Default lights” kutucugundan işareti kaldırın, böylece default light pasif konumuna geçecektir.

  d-“Image Sampler” sekmesinden “Adaptive QMC”’yi seçin. “Antialiasign filter” kısmında bulunan açılır menüden “Mitchell-Netravali”’yi secin.e-“Indirect illumination” sekmesinden “ON” seçeneğini işaretleyin, aktif hale gelen sekmelerden “Secondary Bounces” yazan yere gelin ve “Multipler”’i 0.85 olarak ayarlayın.f-“Irradiance map” sekmsine gecin ve burada bulunan “Current preset” yazan açılır menüden “Low”’u seçin. “Basic Parameters” sekmesindeki “HSph.Subdivs”’i 30 olarak ayarlayın.g-“Environment” sekmesine gecin ve GI Environment (Skylight) kutucugunu aktif hale getirin. Color yazan yerden rengi “Beyaz” olarak ayarlayın. Reflection / Refraction etc environment kutucugunu işaretleyip burayı da aktif hale getirin, renk olarak yine “Beyaz” rengi atayın ve Multipler’i 1.2 olarak ayarlayın.
  Bütün bu ayarları yaptıysanız render penceresini kapatabilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar

  10 saniyede internet hızınızı ölçen ve gösteren site

  Evde Kullanılacak bir Masaüstü Bilgisayar Alırken Hangi Özelliklerinin Olması Gerekli ve Yeterlidir

  Bu sayfadaki "3d Max V-Ray Render Ayarları Nasıl Yapılır" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *