31.07.2014

  Abdest hakkında hadisler, abdest ile ilgili hadisi şerifler

  Sponsorlu Bağlantılar

  Abdest ile ilgili hadisler nelerdir, abdestin faziletleri hakkında hadisi şerifler, abdestin önemi ve fazileti ile ilgili peygamberimizin hadisleri

  Abdestin fazileti ile ilgili hadisler

  “Bir müslüman abdest alırken ellerini yıkayınca elleri ile yaptığı günahları bağışlanır,yüzünü yıkayınca gözleri ile işlediği günahları,başını meshedince kulakları ile dinleyerek işlediği günahları,ayaklarını yıkayınca da ayakları ile yürüyerek işlediği günahları bağışlanır.”

  ” Biriniz öfkelendiği zaman abdest alsın, çünkü abdest gazabı ve sinirleri yatıştırır.”

  “Kul abdest alıp, ağzına su verdiği zaman ağzındaki günahları çıkar. Burnuna su çektiği zaman burnundaki günahları çıkar. Ellerini yıkadığı zaman ellerindeki tırnaklarının uçlarına kadar olan günahları dökülür. Ayaklarını yıkayınca ayak altlarına kadar olan ayaklarının günahları dökülür. Sonra camiye yürümesi ve namazı ona fazladan kalır.”

  “Doğru olun men edilmeyeceksiniz. Bilin ki en hayırlı ameliniz namazdır. Gerçek mü´min devamlı abdestli olmaya çalışır.”

  “Kişideki bir iyi huy sebebiyle Allah (c.c) bütün amellerini düzeltir. Kişinin namaz için temizlenmesi sebebiyle, Allah (c.c) günahlarını örter. Namazı onun için fazlalık olur.”

  “Zorluklara rağmen abdesti tam almak, uzak yerlerden camiye gelmek, namaz kıldıktan sonra diğer namazı beklemek. İşte nöbet tutmak budur, işte nöbet tutmak budur. İşte nöbet tutmak budur”

  Sponsorlu Bağlantılar

  Abdest alırken okunacak dualar ve türkçe anlamları

  İnşirah suresi neden okunur, ne için ne zaman okunur

  Bu sayfadaki "Abdest hakkında hadisler, abdest ile ilgili hadisi şerifler" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *