28.08.2014

  Acı sakız nedir, nelere iyi gelir, faydaları nelerdir, nerede yetişir, kullanım alanları

  Sponsorlu Bağlantılar

  Acı Sakız= Çam Sakızı Demektir

  Acı Sakız (Çam Sakızının) Faydaları ve Etkileri:

  Solunum yolu hastalıklarına karşı etkili olan çamsakızı, akciğer iltihaplarına ve öksürüğe karşı faydalıdır. Sesi açar. Mideye kuvvet verir. İdrar yollarındaki hastalıklara karşı da faydalıdır.

  Çam sakızı mide öz suyu için stabilizatör görevi görür, ph değerini düzenler. Mide hastalığı çeken kişilere tavsiye edilir.

  Çam sakızı çiğnendikçe sertleşen bir sakızdır, yüz felci geçiren kişilerin konuşma yetilerini yeniden kazanabilmeleri için rehabilitasyon sürecinde yüz kaslarını geliştirmek amacıyla kullanılır.

  Çam sakızı kuvvetli bir antiseptiktir.Bugün bile arhavi’ den batum’ a kadar olan sahil şeridinde coğrafyanın elverişsizliğinden dolayı öyle ha deyince hastaneye gidilemediğinden dövülüp toz haline getirilerek yanık ve yaraların tedavisinde kullanılır.

  Çam sakızı sesi açar.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Acı pelin nedir, nelere iyi gelir, özellikleri ve faydaları nelerdir, nerede yetişir, kullanım alanları

  Suyun Önemi ve Su İçmenin Faydaları Hakkında Bilgi, Bilimsel Yazı, Kompozisyon

  Bu sayfadaki "Acı sakız nedir, nelere iyi gelir, faydaları nelerdir, nerede yetişir, kullanım alanları" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current ye@r *