28.07.2014

  Adobe Reader dan Word’e yazı kopyalama nasıl yapılır

  Sponsorlu Bağlantılar

  Adobe Reader dan Word’e yazı kopyalama nasıl yapılır

  En basite indirgeyerek anlatıyorum olayı.. Şimdi pdf uzantılı dosyayı acrobat reader programıyla açıyosun.. sonra belge üzerinde herhangi bi yeri sağ tıklayıp “select all(hepsini seç)i tıklıyosun” ve sağ tıkladığında kopyala seçeneği bulunmadığı için kısayolu olan “ctrl+c” ile kopyalıosun.. Sonra bi word belgesi açıp “ctrl+v” tuş kombinasyonuyla kopyalıosun.

  Eğer bu işlem gerçekleşmiyorsa demekki elinizdeki pdf dosyası yani adobe reader dosyası güvenlik gereği kopyalamaya karşı korumalıdır. Bu kez pdf to word programını yani pdf dosyasını worde dönüştüren bir programı bulmanız gerekmektedir.

  Ücretsiz PDF’den Word’e Format Dönüştürücü İndir (Free PDF to Word Converter)

  PDF formatındaki dosyalarda çalışıyor ve bu dosyalarınızı yeri geldiğinde MS Word belgesi olarak da kullanmak istiyorsanız bu küçük ve ücretsiz araç ile PDF dosyalarınızı Word ile uyumlu formatlara dönüştürebilirsiniz. PDF dosyası içerisindeki herşeyi dönüştüren bu araç PDF formatındaki dosyanızı word, doc, rtf formatlarına dönüştürebilmenize olanak tanır.

   indir.jpg (240×58)
  Alternatif olarak Adobe Readardaki yazıları Word programına kopyalamak isterseniz Abbyy finereader isimli program ile pdf dosyasının güvenlikli korumasını aşabilirsiniz.

  Taranmış Belgeleri Yazıya Dönüştürme Programı (Abbyy Finereader)

  Piyasanın en çok tanınan, ödüllü OCR yazılımlarından ABBYY FineReader yeni sürümü ABBYY FineReader 11 ile etkialanı artırılmış ve geliştirilmiş özellikleriyle alanının en başarılı yazılımlarından olmayı sürdürüyor. ABBYY FineReader 11 belge işleme hızını %45 oranında hızlandırmış olarak karşımıza çıkıyor. Popüler e-kitap formatlarını destekleyenyazılımla artık elektronik kitap hazırlanabilir.

  ABBYY FineReader 11 ile taranmış bir resmi metin haline sıfır hata ile dönüştürebilir ve pek çok taranmış döküman üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Program Türkçe dil desteği, el yazısı desteği, gelişmiş ve kullanışlı arayüzü,profesyonel kullanımlar için pratik özellikleriyle ön plana çıkıyor. Program en karışık belgelerden, cep telefonuylaçekilmiş fotoğraflara kadar her türlü dökümanı en kusursuz şekilde yazıya aktararak, düzenlemenizi ve dilediğiniz formatta saklamanızı da sağlıyor. 

  ABBYY FineReader 11 sürümünde neler yeni?

  Hızlandırılmış Performans
  ABBYY FineReader 11 sürümü belge işleme (OCR) performansında %45′lik bir atış sağlamış.

  Siyah-Beyaz İşleme Modu
  Gazete, kitap, bağlantı listeleri benzeri belgelerde hatasız OCR sonuçları alınıyor.

  Kolay E-kitap Oluşturma
  ABBYY FineReader 11, basılı belgeleri ve resim formatındaki metinleri e-kitap Electronic Publication (.ePub) veFictionBook (.fb2) formatlarına dönüştürebiliyor. Bu formatlar e-kitap okuma cihazları, tablet bilgisayarlar ve akıllıtelefonlarca destekleniyor. Ayrıca ABBYY FineReader 11 ile dönüştürülen metinler doğrudan kullanıcının Amazon Kindle hesabına gönderilebiliyor.

  Microsoft Word, PDF ve OpenOffice.org Writer Formatlarında Kayıt
  ABBYY ADRT teknolojisiyle içindekiler listesi, başlıklar, dipnotlar ve benzeri özellikleri orijinal biçimiyle koruyarak belgeleri daha kusursuz bir şekilde yeniden yapılandırıyor. Yeni sürüm dikey başlıkların yanı sıra kenar notlarını, şemaları, tabloları ve metin stillerini eskiye oranla çok daha iyi tanıyor ve normalde elle düzeltme için gereken çabayı en düşük seviyeye indiriyor.

  ABBYY FineReader 11 tüm sayfalardaki başlık, dipnot, sayfa numaraları ve içindekiler tablolarını, Microsoft Wordbelgelerine ek olarak artık OpenOffice.org Writer (ODT) dosyalarında da aynen oluşturabiliyor. Sonuç PDF dosyasına kaydedilirken uygulama, belgedeki içerik özeti imlerini akıllıca tanıyıp kopyalayarak oluşturduğu canlı bağlantılarla, belgeyi daha kolay dolaşmanızı ve okumanızı sağlıyor.

  Yenilenen Arayüz
  ABBYY FineReader 11′in yenilenen arayüzü esnek kullanım imkanı sunuyor. Yeni stil editörü belgeleri doğrudan program içerisinden düzenlemenizi sağlarken, görüntü editörü geniş kapsamlı önizleme seçenekleri sunuyor.Profesyonel kullanıcılar artık görüntüler için en uygun parlaklık ve kontrast ayarlarını seçebilir veya gölge, vurgu ve orta ton düzeylerini seçerek görüntünün tonlama değerlerini ayarlayabilir.

  Belge Bölme 
  Belgelerin toplu halde kolaylıkla taranması için tasarlanan bu işlev, FineReader 11 kullanıcılarına belgelerdeki sayfaları hızlıca bölme ve yönetme imkanı tanıyor. Bölünen belgeler ayrı FineReader pencerelerinde işlenerek daha kaliteli sonuçlar elde edilebilirken, yapıları ve düzenleri ise aynen korunuyor.

  PDF Dönüştürme Seçenekleri 
  PDF kaydetme işleminde önceden tanımlanmış 3 ayrı mod sunar: Maksimum Kalite, Küçük Dosya Boyutu veDengeli. Ayrıca FineReader 11, önceki sürüme kıyasla yüzde 80′e varan oranlarda daha küçük PDF dosyaları oluşturan geliştirilmiş MRC sıkıştırma teknolojisinden yararlanır.

  Yeni Dil Desteği 
  FineReader 11 Arapça, Vietnamca ve Türkmence‘nin (Latin alfabesi) de eklenmesiyle toplam 189 dilde belge tanımaimkanı sunuyor.

  indir.jpg (240×58)

   

  Sponsorlu Bağlantılar

  Msn şifre sıfırlama resimli anlatım

  İndirmeden kitap oku, internetten online kitap okuma

  Bu sayfadaki "Adobe Reader dan Word’e yazı kopyalama nasıl yapılır" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *