29.08.2014

  Akdeniz bölgesindeki el sanatları, akdenize özgü yöresel ve yerel el sanatları

  Sponsorlu Bağlantılar

  Akdeniz Bölgesinde var olan el sanatları eskilerde çarıkçılık, semercilik nalbantçılık, halıcılık, iğne oyacılığı, bakırcılık, demircilik, bıçakçılık, pirinççilik, tahta ve sedef oymacılığı gibi el sanatları mevcuttu ve bunların bazıları daha el sanatı olarak yapılmakta. Bunun yanı sıra altın ve gümüşten yapılan süs eşyaları ve takıları da ünlüdür.

  Akdeniz bölgesinde ayrıyeten Halı ve kilim dokumacılığı, deri işlemesi gibi el sanatları vardır.

  Konu ile alakalı etiketler: akdeniz bölgesinde el sanatları, akdeniz bölgesi el sanatları, akdeniz bölgesi güzel sanatları, akdeniz bölgesinde elsanatları, ak deniz bölgesindeki yerel el sanatları, akdeniz bölgesinin el sanatları, akdeni bölgesinde halı takı ve nakışlar nasıl yapılıyor, akdeniz bolgesinin sanayi ve el sanatları, akdeniz bölgesine el sanatlarının nasıl yapılır, akdeniz bölgesini el sanatları, akdeniz bölgesinde el sanatları halıcılık, akdenizin ünlü el sanatlari, akdeniz bölgesi illeri el sanatları, akdeniz bölgesinin el sa, akdenizbölgesinin çarıkçılık sanatı, akdeniz bölgesinin el sanatları ısımlerı, akdeniz bölgesinin halıları nasıl yapılır, akdeniz bölgesinin yöresel el sanatları, akdeniz bölgesi el sanatları yazı, akdeniz bölgesinde çarıkçılık, akdeniz bölgesi yöresel el sanatları, akdeniz bölgesinin geleneksel el sanatlari, akdeniz bölgesinde sanat, akdeniz sanatındakı sanatlar, akdeniz el sanatları

  Sponsorlu Bağlantılar

  Akdeniz Bölgesi Fiziki Haritası Resmi

  Mersin (içel) hangi bölgededir, ilçelerinin isimleri nedir

  Bu sayfadaki "Akdeniz bölgesindeki el sanatları, akdenize özgü yöresel ve yerel el sanatları " konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current ye@r *