20.08.2014

  Akif Beki kimdir, hayatı biyografisi, resimleri fotoğraf galerisi

  Sponsorlu Bağlantılar

  Akif Beki Başbakan’ın eski Basın Danışmanı, Kanal 24′ün Genel Yayın Yönetmeni ünlü türkücü Zara ile evlidir.

  Akif Beki, 2 Temmuz 1971′de Bingöl’de doğdu. Yüksek tahsilini, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Arap Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı’nda yaptı. Üniversiteye başladığında gazetecilik mesleğine de adım atmıştı. 1990 yılında mesleğe muhabir olarak başladı.

  Akif Beki Sırayla; Zaman gazetesi, Haftalık İzlenim, Flash TV’de ve Yeni Şafak, Yeni Yüzyıl ve Turkish Daily News gazetelerinde çalıştı. 1998 yılında Kanal 7 TV Washington Temsilciligi’ne atandı. 2001′de Türkiye’ye bu kez Ankara Temsilcisi olarak geri çağırıldı. Yeni Yüzyıl gazetesi için yazdığı dizi yazılardan, cemaat ve tarikat yapılarını inceleyen iki çalışması kitaplaştırılarak aynı gazete tarafından 1995 yılında okurlarına özendirme olarak verildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın zihin dünyasını konuşma dili üzerinden analiz eden üçüncü kitabı da 2003 yılında Erdoğan’ın Harfleri adıyla yayımlanmıştır.

  Akif Beki bir çocuk babasıdır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Thomas Edison doğum tarihi ne zaman, edison kaç yılında doğdu

  Kısaca Sigmund Freud Kimdir, Ne Yapmıştır, Buluşları ve İcatları Nelerdir

  Bu sayfadaki "Akif Beki kimdir, hayatı biyografisi, resimleri fotoğraf galerisi" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *