30.07.2014

  Almanların en ünlü meşhur yemekleri nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Almanyadaki en güzel yemekler nelerdir, almanlar hangi yemekleri ile ünlüdür?

  Her ne kadar Alman halkı biraya düşkünlüğüyle tanınsa da Alman mutfağı da dünyada hatırı sayılır yerlerden birinde bulunuyor.

  Özellikle domuz eti’nin Alman mutfağı’ndaki yeri özeldir.Hemen hemen bütün bölgelerde, yemekler sosisle yenir. Almanya’da 1500′den fazla sosis çeşidi üretilmektedir. En popüler sebzeler patates, lahana, havuç, şalgam, ıspanak ve fasülyedir.

  Almanya’nın güney bölgeleri olan Bavyera ve Swabia, birçok ortak yemek kültürünü paylaşmaktadır Malzeme ve yemekler eyaletlere göre değişmektedir Hem ulusal, hem bölgesel nitelikte birçok önemli yöresel yemek bulunmaktadır İlk zamanlar yöresel haldeki bir çok yemek, günümüzde değişiklikler geçirerek ülke çapına yayılmışlardır.

  Pizza ve makarna gibi İtalyan yemekleri, Döner gibi Türk ve Arap yemekleri özellikle büyük şehirlerde oldukça yaygın olarak satılmaktadır. Uluslararası burger zincirleri ve Çin restorantları ülkenin birçok yerine yayılmıştır. Hint, Japon ve diğer Asya mutfaklarının popüleritesi artmaktadır. Yüksek profilli dokuz Alman restorantı, restorantları uluslararası derecelendiren Michelin Rehberi tarafından üç yıldızlı olarak ilan edilmiştir. Yine 15 restorant iki yıldız almıştır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Hangi ünlüler protez saç takıyor, protez saç takan ünlüler kimler isimleri

  Bahçeci Fulya Tüp Bebek Merkezi nerde nasıl gidilir, haritası adresi telefonu ve uydu görüntüsü

  Bu sayfadaki "Almanların en ünlü meşhur yemekleri nelerdir?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *