21.08.2014

  Alvin Toffler Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Buluşları Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar

  Alvin Toffler neleri icat etti, Alvin Toffler  neyi bulmuştur, bilim ve teknolojiye olan katkıları nelerdir?

  Alvin Toffler – D.T. 3 Ekim 1928

  Alvin Toffler, sayısal devrimi, iletişim devrimini, şirket devrimini ve teknolojik tekilliği tartışan çalışmalarıyla bilinen ABD’li yazar ve gelecekçidir. Fortune dergisinin eski bir editörü olarak önceki çalışmaları teknoloji ve (bilgi bombardımanı gibi) onun etkileri üzerineydi. Sonra toplumdaki değişimleri ve tepkileri incelemeye başladı. Daha sonraki çalışmalarının odağını 21. yüzyılda askeri donanımın artan gücü, silah ve teknolojinin yayılımı ve kapitalizm oluşturdu. Kendisi de yazar ve gelecekçi olan Heidi Toffler ile evlidir. Los Angeles şehrinde yaşamaktadırlar. “Alvin Toffler”a ithaf edilen kitapları birlikte yazmaktadırlar. [kaynak belirtilmeli]

  Yönetim danışmanlığı şirketi Accenture, Bill Gates ve Peter Drucker’dan sonra onu iş liderleri arasında üçüncü en etkili ses olarak nitelendirdi. Financial Times tarafından “dünyanın en ünlü gelecekçisi” olarak da tanımlandı.

  People’s Daily, onu, modern Çin’i şekillendiren 50 yabancı arasında gösterdi.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Burak Kut Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi

  Kısaca Newton Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Kısa Özet Bilgi

  Bu sayfadaki "Alvin Toffler Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Buluşları Hakkında Bilgi " konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *