29.07.2014

  Android telefonların şarjı neden çabuk bitiyor?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Android’li cebinizin ya da tabletinizin pili çok mu hızlı bitiyor? Bunun sorumlusu bulundu bile…

  Purdue University ve Microsoft tarafıdan yapılan bir araştırma, akıllı ceplerde uygulamaların gücünün yüzde 75′ini üçüncü parti reklamların harcadığını iddia etti.


  Araştırmada Angry Birds dahil olmak üzere birkaç popüler uygulama temel alındı. Araştırmaya göre uygulamaların ücretsiz sürümlerini kullanarak para ödememeyi tercih eden kullanıcırlar, bunu pil ömrünün azalması ile ödüyorlar. Araştırmada sadece Android işletim sistemi ve uygulamalarına yer verilirken, Windows Phone’dan bahsedilmedi.


  Araştırma, uygulamalardaki “kuyruk” adındaki bir durumun, kapatılmalarına rağmen tam güç harcadığında dikkat çekti. Örneğin Angry Birds’de Flurry adındaki üçüncü parti reklam ağı, uygulamanın çektiği gücün yüzde 45′inin sorumlusu durumunda. Bu yüzde 45 içerisinde GPS ile konumu belirleme enerjinin yüzde 15′ini, 3G “kuyruğu” ise enerjinin yüzde 24′ünü emiyor.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Windows 8 Çıkış Tarihi Kesinleşti

  Projeksiyon Sanal Klavye Cihazı ve Özellikleri

  Bu sayfadaki "Android telefonların şarjı neden çabuk bitiyor?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *