28.08.2014

  Ankarada Hangi Meyveler Yetişir, Ankarada Neler Yetişir, Yetişen Meyve ve Sebzeler

  Sponsorlu Bağlantılar

  Ankara şehrinde yetişen meyve sebze ve diğer tarım ürünleri acaba nelerdir! Burada Ankarada hangi meyvelerin yetiştiği hakkında bilgi vereceğiz. Bakalım Ankarada neler yetişiyormuş:

  Başkent Ankara’da yapılan tarım daha çok tarla ürünlerine dayanır.
  Konya’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük tahıl (buğday) ambarıdır. Geniş ekim alanına sahiptir. Buğdaydan başka, yulaf, arpa, baklagiller, sanayi bitkileri, şeker pancarı, yumru bitkiler, sebze ve meyve çeşitleri, patates oldukça çok yetiştirilir. Sakarya ve buna dökülen akarsuların vadilerinde pirinç ekilir.
  Armudu ve üzümü meşhurdur. Polatlı, Haymana, Ş. Koçhisar, Bala ve Çubuk’ta buğday ekimi yaygındır. Arpa, yulaf, şekerpancarı, kavun, karpuz ve sebze üretimi de tarımda çok önemli bir yer tutar. Fasulye, yem bitkileri, mercimek, çeltik, ayçiçeği yetiştirilir. Meyvacılık pek yaygın değilse de armut, elma, kayısı, kiraz, vişne, erik ve ceviz gibi meyvalar yetiştirilir. En çok yetiştirilen meyve üzümdür.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Karışımlar ve Ayırma Yöntemleri

  Dünyanın En Büyük Hava Alanı

  Bu sayfadaki "Ankarada Hangi Meyveler Yetişir, Ankarada Neler Yetişir, Yetişen Meyve ve Sebzeler" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Tek Yorum

  1. selahattin
   4 Kasım 2011

   bana bilgisayar dahileri lazım ben varım diyen dahiler buyrun iş yapalım buyrun bekliyorum bilgisayar dahilerine ihtiyacım olsugu için bu yorumu acil olarak bırakıyorum sizler başkasınız sizler birer efsanesiniz onuniçin sizlere ihtiyacımın oldugunu beyan edeiyorum bana desdek ve yardımınıza ihtiyacım var sizlerden bana ulaşın lütfen duruum önemli tşkler

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current ye@r *