Ankara’nın başlıca tarım ürünleri, ankarada neler yetişir, hangi tarım ürünleri yetiştirilmektedir

538 0
Sponsorlu Bağlantılar

Ankarada Yetişen Tarım Ürünleri
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.(Resmi göremiyorsanız üye olunuz)</p>
<p>Resmin ismi:  Bugday.jpg<br />
Görüntüleme: 0<br />
Büyüklüğü:  12,3 KB (Kilobyte)

Ankara’da yapılan lantarım daha çok tarla ürünlerine dayanır. Konya konya’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük tahıl (buğday) ambarıdır. Geniş ekim alanına sahiptir. Buğdaydan başkaska, yulaf , arpa arpa, bakla baklagiller, sanayi bitkileri, şeker pancarı, yumru bitkiler, sebze ve meyve çeşitleri, patates oldukça çok yetiştirilir. Sakarya ve buna dökülen akarsuların vadilerinde pirinç ekilir. Armudu ve üzümü meşhurdur. Polatlı, Haymana,Ş. Koçhisar, Bala ve Çubuk’ta buğday ekimi yaygındır. Arpa, yulaf, şekerpancarı, kavun kavun,karpuz ve sebze üretimi de tarımda çok önemli bir yer tutar. Fasulye, yem bitkileri, mercimek, çeltik, ayçiçeği yetiştirilir. Meyvacılık pek yaygın değilse de armut, elma , kayısı, kiraz, vişne, erik ve ceviz gibi meyvalar yetiştirilir. En çok yetiştirilen meyve üzümdür.
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.(Resmi göremiyorsanız üye olunuz)</p>
<p>Resmin ismi:  Patates.jpg<br />
Görüntüleme: 0<br />
Büyüklüğü:  6,3 KB (Kilobyte)

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yapılmamış --> "Ankara’nın başlıca tarım ürünleri, ankarada neler yetişir, hangi tarım ürünleri yetiştirilmektedir"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *