21.08.2014

  Anlatımlı Bebek Battaniyesi Yapımı, Nasıl Örülür, Nasıl Yapılır, Resimli Yapılışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Şişe 100 ilmek atın. 10 ilmek düz örgü,10 ilmek haroşa,10 ilmek düz örgü,10 ilmek haroşa örgü diye şişteki ilmek sırasını takip ederek 100. ilmeğide ördükten sonra arka sıraya geçin.son 10 ilmek haroşa örgü olacak.

  Burada yapmanız gereken önemli bir nokta var. battaniye kenarının düzgün olması için ilk ilmeği örmeden karşı şişe alın bu işlemi iki sıra başında bir yapın. (kesme şeker örgü tekniğinde önde haroşa örgü olan ilmekler , arka sırada düz örgü olarak örülecek. Bu her şiş değiştirişinizde olacak ) ve 10 haroşa, 10 düz örgü diye devam edin.

  Arkalı önlü yani gidişli dönüşlü toplam 20 sıra örün büyük kesme şeker örneği modeli elde edeceksiniz. Daha küçük istiyorsanız 10 ilmek sayısı yerine 4-6 gibi ilmek sayıları tutabilirsiniz.Ve bebeğiniz istediğiniz boyutta battaniye ördükten sonra ilmekleri bir seferde kapayın.

  Sponsorlu Bağlantılar

  En Güzel Bebek Battaniyesi Kenarları Yeni Kenar Modelleri Desenleri Değişik Motifler

  Kolay Hediyelik Eşya Yapılışı Resimli Yapımı Nasıl Yapılır

  Bu sayfadaki "Anlatımlı Bebek Battaniyesi Yapımı, Nasıl Örülür, Nasıl Yapılır, Resimli Yapılışı" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *