01.08.2014

  Anne çalışıyorsa çocuğun kreş parasını devlet mi ödeyecek, kaç para verecek, başvuru nereye yapılıyor, hangi işlemler gerekir?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Çalışan Annelere Müjde Kreş Parasını Devlet Ödiyecek
  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kadın istihdamını arttırmak için devrim gibi bir çalışma hazırlıyor. Buna göre, çalışan annelerin 0-5 yaş arasındaki çocuklarının kreş parasını devlet üstlenecek. Böylece kadının çocuklarının bakımı nedeniyle istihdam dışına çıkması, işinden olmasının önüne geçilecek.

  Çalışma Şartı Kadınların, devlet tarafından verilecek kreş yardımından yararlanmasının tek şartı olarak çalışmaları aranacak. AÇEV, TÜSİAD, KAGİDER ve Dünya Bankası’nın katkılarıyla hazırlanan proje uyarınca, çalışan kadınlar kreş yardımından faydalanmak için aile ve sosyal politikalar bakanlığına başvuracaklar.

  Yardım Ne Kadar Olacak Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, AÇEV’in 300 TL’yi önerdiğini, ancak henüz bakanlığın kesin kararı vermediğini söyledi.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Fenerin rakibi Vaslui hakkında bilgi, futbolcu kadrosunda kimler var, nasıl bir takım, avrupadaki başarıları

  Fener Vaslui takımını elerse şampiyonlar ligine katılacakmı, uefa feneri avrupadan men edecekmi?

  Bu sayfadaki "Anne çalışıyorsa çocuğun kreş parasını devlet mi ödeyecek, kaç para verecek, başvuru nereye yapılıyor, hangi işlemler gerekir?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  3 Yorum

  1. ayla
   2 Ağustos 2012

   ne olur kreş parasını devlet gerçekten karşılasın ve bu lafta kalmasın ben dul ve 2 çocuklu bir bayanım oğlum 3 yaşında kreş parası 300 tl ve bu indirimli fiyatı ne olur bu kreş işi vaat olşarak kalmasınn lütfen devlet büyüklerinden ricam bu

  2. 20 Eylül 2013

   lütfen ben deçalişmak ıstıyosigortamiz yok zor durumdayız kreş çok ağır geliyo 500tl istıyolar ben zaten 800tl alcam nasıl geçenelim lütfen devlet büyükleri yardım edin çalişan.

  3. 13 Şubat 2014

   ben 900tl ye çalışıyordum işimden çıkmak zorunda kaldım bu parayıla kıreş parası vremiyorum 600tl istiyorlar veremiyorum eşimden ayrıyım hiç bir kimseden yardım alamiyorum işibırktım çocuğuma bakıyom lüutfen artık devlet ne yapıcakse yapsın 3.5 çocuk istemesi kolayı nasıl bakılacak bu şartlarla çocuklara çocuğma bakacak kimse yok işe girip çalışamiyorum lütfen ilgililer yardım etsın

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *