20.08.2014

  Arılar ölürse insanlığın dört yıl ömrü kalır, Arılar yok olursa insanlığa ne olur, kaç yıl yaşayabilir

  Sponsorlu Bağlantılar

  Arılar ölürse insanlık kaç yıl daha yaşar. Böyle bir sorunun sorulmasına neden olan şey ünlü bilim adamı Albert Einstein’in arıların önemi üzerine söylediği sözlerdi. Arıların yok olduktan sonra insanlığın sadece 4 yıl ömrü kalacağını belirtmişti. Gelin bu sözün doğrumu yoksa gerçekle alakası yokmu diye uzmanından cevabını alalım:

  Arılar Ölürse Ne Olur

  “Bal arıları yok olduktan 4 yıl sonra insanlık biter” Dünyanın en ünlü bilimadamlarından Albert Einstein, arıların insan için hayati öneme sahip olduğunu açıklamıştı. Yaşamış en zeki insanlardan biri olarak gösterilen Einstein, “Eğer arılar yeryüzünden kaybolursa insanın sadece 4 yıl ömrü kalır. Arı olmazsa döllenme, bitki, hayvan, insan olmaz” demişti.

  130 bin bitkinin üremesini sağlar
  Wurzburg Üniversitesi’nin arı uzmanı Profesör Joergen Tautz, Einstein’ın uyarısını şöyle yorumladı: “Çiçek ve bitki türlerinin tüm polenleri arıların ayaklarına yapışır. Arılar 130 bin farklı bitki türüne konarak üremesini sağlar. Bunlar arasında kabak, kavun, çilek ve tüm meyveler var. Sadece bir kovandaki arılar 1 gün içinde 1 milyon çiceğin döller. İşte bu sona ererse bitkiler yok olur. Önce bitkiyle beslenen hayvanlar, daha sonra da insanlar ölür.”

  Sponsorlu Bağlantılar

  Rüyada Bit Temizlemek Görmek Nedir Ne Demektir

  HZ. Muhammed’in En Güzel Hadisleri, Peygamberimizin En Güzel Hadisi Hangisi

  Bu sayfadaki "Arılar ölürse insanlığın dört yıl ömrü kalır, Arılar yok olursa insanlığa ne olur, kaç yıl yaşayabilir" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *