24.07.2014

  Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar

  Etiketler:  Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur  atasözü ne demek,   Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur atasözünün açıklaması nedir,   Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur atasözünün anlamı nedir,  Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur  atasözü ile ilgili kompozisyon yazılar kısa

  ATASÖZÜNÜN AÇIKLAMASI:
   
  İster bağ, ister iş yeri, isterse bir eşya olsun, ona gerekli bakımı gösterirsek beklediğimiz faydaya kavuşuruz. Bir bağa bakmaz, onu çapalamaz, budamasını yapmaz, yabancı otlardan temizlemez ve gübrelemezsek bir zaman sonra onu dağa, verimsiz bir yere dönmüş görebiliriz. Bakımı olmayan bir iş yeri, bir eşya için de durum bundan farklı değildir.
  Bakımdan uzak tutulmuş bir iş yerinde düzen gözetilmezse aksaklıklar giderek büyür, önü alınamaz olur, sonunda iş yeri iflasın eşiğine gelebilir. Bir eşyanın bozuk, kırık, eksik bir yanı yerinde ve zamanında giderilmezse, o eşya bir süre sonra kullanılamayacak hâle gelir. Unutulmamalıdır ki, bakılan ve onarılan şeyler ancak yararlanılacak şeyler olarak ortada kalır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bağlı koyun yerinde otlar anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon

  Bakmakla usta olunsa, köpekler (kediler) kasap anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon

  Bu sayfadaki "Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *