27.08.2014

  Ballı turp öksürüğe iyi geliyor, öksürüğü kesen karışımlar

  Sponsorlu Bağlantılar

  Ballı turp tarifi ve yapılışı, öksürüğü kesen ballı turp nasıl hazırlanır, öksürüğe iyi gelen ballı turp hazırlanışı, öksürük için ballı turp, öksürüğü kesen bitkiler meyveler ve ilaçlar

  Ender Saraç’tan çok duydum bu formülü. Öksürüğe, boğaz ağrılarına çok iyi geldiğini söylüyor. Lokman Hekim sağolsun! Bildiğimiz kara turbu kabak oyucu ile oyup, içine iyi cinsi bir balı dolduruyorsunuz. Yine bir turp parçası ile üzerini kapatıyorsunuz. 24 saat beklettikten sonra öksürük şurubunuz hazır. Günde 3 çorba kaşığı içebilirmişiz. Ama çocuklar için de aynı ölçüde mi bilemiyorum.

  Meğer kara turp her derde devaymış da bilmiyormuşuz. Araştırırken, yukarıdaki aynı tarifite, balın içine 2 çay kaşığı toz zencefil konan bir versiyonunu da okudum. Öksürüğe iyi gelenin, turbun içinde bulunan doğal iyot olduğu söyleniyor. Özellikle tıbbi veya ciddi bir nedeni olmayan uzun süreli öksürüklerde, evde ucuz ve doğal olarak hazırlayabileceğimiz bir karışım olarak verilmiş. Kara turp, midesi zayıf olanlara çok fazla önerilmiyor, çünkü çok yendiğinde bulantıya neden olabiliyormuş.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Zencefil bal limon karışımı nelere iyi gelir

  İsmin baş harfine göre özellikleriniz karakteriniz kaderiniz geleceğiniz

  Bu sayfadaki "Ballı turp öksürüğe iyi geliyor, öksürüğü kesen karışımlar" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current ye@r *