23.08.2014

  Benzinin en ucuz olduğu ülkeler hangileri, benzin fiyatları en ucuz ülkeler sıralaması

  Sponsorlu Bağlantılar

  Artan akaryakıt fiyatları sürücüleri çileden çıkarırken, özellikle petrol üreten ülkelerdeki benzin fiyatları bir hayli düşük fiyatlarda seyrediyor.

  Dünyanın en ucuz benzini Latin Amerika ülkesi Venezuela’da satılıyor. Güney Amerika kıtasının en önemli petrol ihracatçısı ülkeleri listesinde ilk sırada yer alan Venezuela’da benzinin litre fiyatı 10 sent civarında seyrediyor.

  Venezuela’yı yine başka bir petrol üreticisi olan Körfez ülkesi Kuveyt takip ediyor. Kuveyt’de satılan benzinin litre fiyatıysa 12 sent dolayında.

  Bu iki ülkeyi Libya takip ederken, buradaki benzin fiyatıysa litre başına 13 sent olarak kayıtlara geçiyor. Diğer ülkeler şöyle sıralanıyor:

  Katar

  Türkmenistan

  Cezayir

  Umman

  Bahreyn

  Suudi Arabistan

  İran. İran’da satılan benzinin litre fiyatı 51 senti buluyor.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Türkiye Suriye ile Savaşacakmı? Savaşırsa Ne Olur, Kazanırmı, Kaybedermi? Türkiye’nin Ekonomik Durumu Savaşa Girmeye Müsaitmi, Nasıl Etkilenir?

  DOLAR ya da Euro cinsinden borcu olanlar borç vergisi ödeyecekler, alacağı olanlar daha az vergi ödeyecekler

  Bu sayfadaki "Benzinin en ucuz olduğu ülkeler hangileri, benzin fiyatları en ucuz ülkeler sıralaması" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *