28.08.2014

  Beyaz Diş Kitabının Kahramanları Kimler? Ana Karakterler Hakkında Bilgi Kısaca Özet

  Sponsorlu Bağlantılar

  Beyaz Diş  kitap özeti kitabın konusu ve kısa incelemesi

  Beyaz Diş kitabının ana fikriçok belirgin değildir. İnsanların içindeki kabalığı vurgulamak istemiştir. Hayatın içindeki mücadeleyi, insanların var olmak için birbirleriyle yaptıkları mücadeleyi anlatmak istemiştir.

  Kitabın Kahramanları şöyledir;

  Beyaz Diş: Yarı kurt, yarı köpek olan bir hayvandır ama kitapta çoğu zaman kurt yönü ortaya çıkarılmıştır. Bir mağarada dünyaya gelmiş ve küçükken babası bir vaşak tarafından öldürülmüştür.

  Collie: San Fransisco’da bulunan evde yaşayan bir çoban köpeğidir. İlk başta Beyaz Diş’e saldırganca yaklaşır ama daha sonra onla dost olur.

  Dick: San Fransisco’daki evde yaşayan bir tazı köpeğidir. İlk başlarda Collie gibi Beyaz Diş’e karşı düşmanca davranır ama daha sonra o da dost olur.

  Kiche: Beyaz Diş’in annesidir. Bu isim ona Kızılderililer tarafından verilir. Beyaz diş için her şeyi yapan bir annedir. Daha sonra borç karşılığı birine verilir. Aslında bir köpektir.

  Üç Kartal: Kızılderililer ve Gri Kunduz’dan alacağı olduğu için Kiche’yi alır. Kitabın sonraki bölümlerinde pek adı geçmez.

  Mitsah: Gir Kunduz’un kampında çalışan biridir.

  Güzel Smith: Son derece çirkin bir adamdır. Boyu kısa, tepesi sipsivri, yüzü vücudunun diğer yanlarına oranla çok büyüktür. Korkak ve kişilik olarak çok zayıf bir insandır.

  W. Scott: Emekli bir yargıçtır. Ayrıca maden uzmanıdır. Bulunduğu bölgede büyük bir nüfus sahibidir. Kitapta, sağlam bir karakter olarak yansıtılır.

  Matt: W. Scott’un yanında çalışan biridir. İnsanlara karşı önyargılıdır.

  Jim Hall: bir çok cinayet işlemiş, bir çok kez cezaevine girmiş fakat huyu bir türlü değişmemiş bir insandır. Son suçunu aslında haksız yere görmüştür.

  Gri Kunduz: Kiche ve Beyaz Diş’i ormanda bulup onları kendi işlerinde kullanmış ve onlara sahiplenmiştir.

  Baseek: Gri Kunduz’un kampında bulunan bir köpektir. İlk başlarda Beyaz Diş’i çok döver, yaşlanınca Beyaz Diş tarafından dövülür ve ona karşı çekingen bir tavır takınır.

  Uzun Dudak: Gri Kunduz’un kampında yaşayan çok güçlü bir ödevdir. Her zaman Beyaz Diş’e düşmanlık yapmıştır. En sonunda Beyaz Diş tarafından öldürülür.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kısaca Milletvekilinin Görevleri Maddeler Halinde Özet

  Peter Pan Romanının Ana Fikri Konusu İncelemesi Kısaca

  Bu sayfadaki "Beyaz Diş Kitabının Kahramanları Kimler? Ana Karakterler Hakkında Bilgi Kısaca Özet" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  2 Yorum

  1. Gg
   10 Şubat 2014

   Çok teşekkürler eline sağlık

  2. recep
   15 Nisan 2014

   çok guzeliş da begendüm teşekkür ederum

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current ye@r *