20.08.2014

  Bilgisayar başında fazla çalışmanın zararları, çok kalmanın sağlığa zararı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Masabaşı çalışmak iyimidir kötümüdür, bilgisayar başında uzun saatler çalışmak nelere yol açar, pc başında çok uzun süre oturmanın sağlığa zararları nelerdir, bilgisayarda masabaşı iş yapmak hangi hastalıklara neden olur, bilgisayarda çok kalmak ne tür rahatsızlıklara sebep olur:

  İngiltere’nin en önce gelen plastik cerrahi uzmanlarından Dr. Michael Preydzher’e göre erken yaşlanma bilgisayar başında çalışmak zorunda olan kadınlarda daha sık görülüyor.

  Preydzher, “Eğer bilgisayara bağımlı bir iş yaşamınız vaqrsa geçmiş olsun. Bu talihsiz listede maalesef siz de varsınız,” diyor.

  Bu tür etkileri en aza indirmek için bilgisayar ekranının altına bir ayna yerleştirmeniz öneriliyor. Bu sayede arada sırada ne kadar ciddi ve sinirli göründüğünüzün farkına varıp kaslarınızı germekten vazgeçebilirsiniz.

  Bilgisayar kırışıklıklarından kurtulmak için Preydzher boyun egzersizleri, kısa süreli ara verme ve gözleri kapatarak yüzü dinlendirme gibi önerilerde bulunuyor.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Anne Sütünün Bebeğin Zekasına, Sağlığına ve Başarısına Faydaları Nelerdir

  Kahvaltı Yapmanın Önemi, Yapmamanın Zararları, Yapmanın Faydaları

  Bu sayfadaki "Bilgisayar başında fazla çalışmanın zararları, çok kalmanın sağlığa zararı" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *