21.08.2014

  Bilgisayar Nedir Çok Kısa Özet

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bilgisayar ile ilgili kısaca bilgiler,

  Günümüzde en çok kullanılan ve hemen her evde bulunan Bilgisayar, 20. yüzyılın ortalarında icat eidlmiştir. Başlangıçta bir oda büyüklüğünde olan bilgisayarlar şimdi cepte taşınmaktadır.

  Kendisine verdiğimiz bilgileri istediğimizde saklayabilen, istediğimizde geri verebilen cihaza bilgisayar denir. İlk bilgisayar ENIAC’tır.

  Bu kadar küçük imal edilebilmelerinin temel nedeni 1969 yılında yarı iletkenler ile çok küçük alanlara sığdırılabilen devreler yapılabilmesidir. Şu anda kullandığımız bilgisayarlar Intel’in ilk işlemci unvanına sahip olan 4004′den sonra bilgisayar teknolojisi hız kazanmıştır. Toplumumuz kişisel bilgisayarı ve onun taşınabilir eşdeğeri, dizüstü bilgisayarını, bilgi çağının simgeleri olarak tanıdılar ve bilgisayar kavramıyla özdeşleştirdiler. Günümüzde çok yaygın kullanılmaktadırlar. Bilgisayarın temel çalışma prensibi ikili sayı sistemidir. yani 0 ve 1 den ibarettir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  2013 İcra Davalarına Bakan Mahkeme Nedir, İcra Davasına Hangi Mahkeme Bakar

  Boşanmada Cevaba Cevap Dilekçesi Nasıl Yazılır Örnek Hazır Şablon

  Bu sayfadaki "Bilgisayar Nedir Çok Kısa Özet" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Tek Yorum

  1. melih
   23 Ekim 2013

   ödevime yardımcı olduğunu söyleyebilirim kaliteli bir içerik teşekkür ederim

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *