21.08.2014

  Bilgisayarın klavye ayarları nerede, klavyeyi ayarlama, pc klavyesi nasıl ayarlanır windows 7 xp ve vista

  Sponsorlu Bağlantılar

  Denetim masası klasik görünümde ise bölge ve dil seçeneklerine gel sonra yukarıdan dilleri seç ve ayrıntılara tıklayarak yapabilirsiniz. Bu yöntem win7, windows vista ve xp için de geçerlidir.

  Klavye Ayarları Nerden Yapılır
  Cevap

  Başlat – Ayarlar – Denetim Masası – 1- Klavye 2- Bölge Dil ayarlarından yapabilirsiniz

  Bu yolu izleyerek klavyenin ayarının yapıldığı ekrana ulaşabilirsiniz.

  Klavye ayarlarını değiştirme

   

  Klavye karakterinin yinelemeye başlaması için bir tuşa ne kadar süre basmanız gerektiğini, klavye karakterlerinin yineleme hızını ve imlecin yanıp sönme hızını özelleştirebilirsiniz.

  Klavye karakterlerinin yinelemeye başlamasından önceki gecikmeyi değiştirmek için

  1. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası, Donanım ve Ses ve ardından Klavye’yi tıklatarak Klavye’yi açın.
  2. Karakter yineleme’nin altında, klavye karakterinin yinelemesi için tuşu basılı tutmanız gereken süreyi artırmak için Yineleme gecikmesi kaydırıcısını sola kaydırın. Karakterlerin yinelemeye başlamasından önce geçecek süreyi azaltmak için kaydırıcıyı sağa kaydırın.

   Klavye karakterlerinin yineleme hızını değiştirmek için

  1. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası, Donanım ve Ses ve ardından Klavye’yi tıklatarak Klavye’yi açın.
  2. Karakter yineleme’nin altında, Yineleme hızı kaydırıcısını klavye karakterlerinin daha yavaş yinelenmesi için sola, daha hızlı yinelenmesi için sağa kaydırın.

   İmlecin yanıp sönme hızını değiştirmek için

  1. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası, Donanım ve Ses ve ardından Klavye’yi tıklatarak Klavye’yi açın.
  2. İmlecin yanıp sönme hızını artırmak için İmleç yanıp sönme hızı kaydırıcını sağa kaydırın. Kaydırıcıyı sonuna kadar sola doğru kaydırırsanız imleç yanıp sönmeyi durdurur.

  Klavye Türü ve Dilini Değiştirme

  Bilgisayarın başına oturdunuz, bir de baktınızki klavyeniz sizin emirlerinizi dinlemiyor. Klavye ayarları bir şekilde değişmiş. Ama isteğiniz dışında bir karakter ekrana yazılıyor. İşte bu konuda yapılması gereken düzenleme Bölge ve Dil Seçenekleri ayarlarından klavyenizi normal hale geri getirmektir. Bu işlem için yapılması gerken adımları ayrıntıları ile videomuzda bulabilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Power Point’te slayt içine ses nasıl gömülür, Power Point’te Slayt’a Ses Gömme Resimli Anlatım Açıklamalı

  Excel’de Makro Oluşturmak, Nasıl Oluşturulur, Makro nedir,makro türleri

  Bu sayfadaki "Bilgisayarın klavye ayarları nerede, klavyeyi ayarlama, pc klavyesi nasıl ayarlanır windows 7 xp ve vista" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *