23.08.2014

  Charles Dickens bir noel şarkısı kitabının özeti, konusu ve incelemesi

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bir noel arifesinde bir hayalet Scrooge’un evine gelir. Bu 7 yıl önce ölen Scrooge’un ortağı Jacob Marley’dir Büyük üzüntü ve acı içinde çok ağır zincirler taşımaktadır. Scrooge bütün bu olanların gerçekliğini sorgularken, Marley’in hayaleti Scrooge onun hayatını tümüyle değiştirecek olayları anlatır. “3 hayalet tarafından ziyaret edileceksin. Onların ziyareti olmadan kötü kaderinden kurtulamazsın”. “İlkini yarın saat 1’de bekle” “İkincisini ertesi gece aynı saatte bekle” “Üçüncüsü bir sonraki gece saat 12’yi vurduğunda gelecek” Şu ana kadar anlatılmış en iyi noel hikayelerinden birisi. Dickens’ın romanları popülerliğini tüm dünyada hala sürdürüyor. Bu tüyler ürpertici ve duygu seliyle dolu hikayeyi tekrar tekrar okumak isteyeceksiniz.
  bir noel şarkısı
  Kitabın adı : Bir Noel Şarkısı
  Kitabın yazarı : Charles Dickens
  Kitabın yayın evi : Bordo Siyah Yayınları / Dünya Klasikleri
  Yayın tarihi : 2004
  Sayfa sayısı : 130
  Kitabı çeviren: Meral Camcı
  Kitap tanıtım yazısı :

  Bir Noel Şarkısı,zenginlikle yoksulluğun evrelerini açıkça gözler önüne serer.Kitabımızın kahramanı Scrooge çok zengin fakat bir o kadar da cimridir.Ortak olduğu dükkanın diğer ortağı olan arkadaşı öldüğün de dükkanda ona kalır.Bir noel akşamı Scrooge’yi 3 hayalet ziyaret eder.Bu hayaletlerden biri geçmişi,diğeri geleceği,sonuncusu da şimdiki zamanı temsil etmektedir.Geçmişi temsil eden hayalet Scrooge’ye geçmişte cimriliğinin neden olduğu olayları,acı çeken çocukları ve kendisinin neleri kaçırdığını anlatır.Geleceği temsil eden ise cimri olmaya devam ederse başına neler geleceğini gösterir.Şimdiki zamanı temsil eden hayalet ise onu neden kimsenin noel yemeğine davet etmediğini açıkça gösterir.Bütün bunlar Scrooge’nin hayatında dönüm noktası olacaktır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Charles dickens iki şehrin hikayesi kitap özeti, konusu ve incelemesi

  Futbol ile ilgili terimlerin ingilizcesi, ingilizce karşılıkları ve türkçesi

  Bu sayfadaki "Charles Dickens bir noel şarkısı kitabının özeti, konusu ve incelemesi" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Tek Yorum

  1. ece
   11 Şubat 2014

   saolun ya enazından konusunu anladım kitapta bilmediğim kelimeler oluyoda süper site tavsiye ediyom I LOVE YOU …………

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *