30.07.2014

  Cilde en faydalı besinler nelerdir? Cilt güzelliği için neler yemeliyiz?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Daha güzel bir cilt için hangi yiyecekleri tüketmeliyiz?

  Cilde faydası olduğu bilinen gıdalar neler?

  Daha uzun bir süre boyunca genç görünmek, mükemmel görünen bir cilde kavuşmak ve rutin cilt bakımı için nasıl beslenmeliyiz?

  Beslenme alışkanlıklarınızda bir takım ufak değişiklikler yaparak, zamansız güzelliğe sahip olabilirsiniz. Bunun için, mutfağınızda bulunan bazı sebzeleri çiğ olarak tüketmeniz yeterli olacaktır. İşte çiğ tüketilmesi faydalı olan sebzeler ve özellikleri.

  Salatalık

  Bol su içerdiğinden dolayı, idrarla birlikte vücuttaki üre asidi ve ürat tuzlarının eritilip dışarı atılmasını sağlar. Salatalığın içerisindeki kükürt, kanı temizler. Ciltteki ter bezlerini çalıştırır, bol vitamin içerdiğinden, cildin taze ve pürüzsüz olmasını sağlar.

  Hindistan cevizi

  İçerisinde, “Lauric asit” adında nadir bulunan bir madde bulunmaktadır. Bu madde de, vücudun bulaşıcı hastalıklara ve virüslere karşı direncinin artmasını sağlar. Ayrıca cildi de enfeksiyonlara karşı korur.

  Keten tohumu

  Cildin gençliğini ve güzelliğini korur. Cildin gergin ve canlı görünmesini sağlar. İçerisinde yüksek oranda çoklu doymamış yağ asitleri, düşük oranda doymuş yağ asiti bulunur. Aynı zamanda yüksek oranda lif ve bol miktarda potasyum, magnezyum, demir, bakır, çinko ve çeşitli vitaminler içerir.

  Zeytin

  Cilde canlılık ve tazelik verir. Karaciğeri çalıştırır. Yaprakları ve kabukları, yüksek tansiyonu ve kandaki şeker miktarını düşürür.

  Roka

  Afrodizyak özelliği vardır. Cildi ferahlatır ve vücudun su tutmasını engeller.

  Turp

  Cildin gençliğini koruyan C vitaminini bol miktarda içerir. Aynı zamanda içinde kükürt ve iyotta bulunur. Cildi güzelleştirir. Yatmadan yenen turp, iyi bir gece uykusu sağlar ve cildin gece boyunca yenilenmesine destek olur.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Tarçın Diyeti Nasıl Yapılır? Gülben Ergen ve Demet Akalın’ın Zayıflama Sırrı Bu Özel Diyette!

  Burcuna Göre Beslenme Önerileri

  Bu sayfadaki "Cilde en faydalı besinler nelerdir? Cilt güzelliği için neler yemeliyiz?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *