20.08.2014

  Çin Gezilecek Görülecek Yerler

  Sponsorlu Bağlantılar

  Çinin en güzel yerleri,

  Çindeki tarihi yerler,

  Çinde görülmesi gereken yerler,

  Çinin tarihi ve turistik mekanları hakkında bilgi.

  Çin, yalnız Türkiye’den yurtdışına çıkanların değil bütün ülke gezginlerinin en çok görmek istediği ülkelerin başında geliyor.Dünya nüfusunun beşte birini oluşturan bu ülkenin geniş coğrafyası üzerinde yüze yakın kültürün yaşıyor olması, her kültürden kişilerin ilgisini çekiyor. Çin’e gidenlerin görmeden gelmeyeceği yerler arasında Çinlilerin Beijing dediği başkent Pekin de..

  Çin Seddi’nin yanı sıra, Imparator ve Imparatoriçelerinin 500 senedir kullandigi ve önemli seremonilerin yapildigi 700.000 m2 lik bir alan üzerine kurulmus Çin’in ve dünyanin en büyük saraylarindan Palace Museum , Tien Anmen Meydanı ,Cennet Tapınağı ve Ming Hanedanlığı İmparator Mezarlarını görebilirsiniz.

  Doğal güzellikleri yasayacagınız Li Nehrinde yemekli tekne gezisine mutlaka çıkın.

  Hongkok

  Yaklaşık 260 adadan oluşan ve bin kilometrekarelik alana sahip olan 7 milyon nüfuslu Hong Kong’da normal binalar 50 katı bulurken, daha çok dar gelirli ailelerin yaşadığı gecekondular ise 20 kattan oluşuyor.

  Pekin

  PekinPekin, Beijing ya da Peking. Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkentidir. Ülkenin kuzeyinde yer alır. Pekin, Çin’in gelişmesinde her zaman büyük rol oynadı.


  Makao

  MakakoMakao (Portekizce: Macau) Tam adı: Çin Halk Cumhuriyeti Makao özel yönetim bölgesi, Çin’in kuzey kıyısında bulunan, 20 Aralık 1999 tarihine kadar Portekiz’e bağlı sömürgesiydi,

  Sponsorlu Bağlantılar

  Euro D Yeni Frekansı ve Ayarı 2013

  Baş harfi C olan eşya isimleri

  Bu sayfadaki "Çin Gezilecek Görülecek Yerler" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *