20.08.2014

  Çinin Geleneksel Kıyafetleri Yöresel Elbiseleri

  Sponsorlu Bağlantılar

  Çinin kültürel giyim tarzı resimleri,

  Çin folklör elbiseleri fotoğrafları,

  Reform ve dışa açılma politikasının uygulanmasından önce, Çinlilerin giysileri tek tarzlı ve son derece sadeydi. 1950′li yıllarda, çalışma en onurlu şey olarak kabul edilirken, modanın kavramı ise sadelikti.

  Kimono 5. yy.dan itibaren Çin ile Japonya arasında başlayan yoğun kültürel ilişkiler sırasında Çin Hanfusundan etkilenme yoluyla ortaya çıkmıştır. Kimono, kosode adı verilen ve iç çamaşırı niyetine kullanılan giysiden türemiştir.

  Yaşam koşullarının iyileşmesiyle, popüler renkler de mavi ve griden çıkıp daha zenginleşti. Sovyetler Birliği’nden Çin’e ihraç edilen “Bulaji” adlı elbise, bayanların en sevdiği giysiydi.Kumaş tasarrufu yapmak için, Çinliler genellikle dayanıklı ve kolayca kirlenmeyen giysileri tercih ederdi ve böylece, gri, siyah ve larcivert en popüler renkler haline geldi.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Mimar Sinan’ın En Büyük Eseri

  Osman Zeki Üngör’ün Müzik Adına Yaptıkları ve Eserleri Nelerdir?

  Bu sayfadaki "Çinin Geleneksel Kıyafetleri Yöresel Elbiseleri" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *