23.08.2014

  David Guetta Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar

  David Guetta 

  David Pierre Guetta (d. 7 Kasım 1967, Paris)Fransız DJ ve prodüktör. 1980 ve 90′larda kulüplerde DJ’lik yapan Guetta, Gum Productions’ı kurdu ve ilk albumü Just a Little More Love’ı 2001′de bu şirketin etiketiyle piyasaya sürdü, ardından Guetta Blaster (2004) ve Pop Life (2007) albümlerini piyasaya çıkardı. Son olarak 2009′da One Love adını taşıyan dördüncü stüdyo albümünü yayımladı.

  Bu albümden “When Love Takes Over” (Kelly Rowland ile), “Gettin’ Over You” (Chris Willis, Fergie ve LMFAO ile) ve “Sexy Bitch” (Akon ile) gibi hit singlelar çıktı. Bu şarkılardan biri Amerika’da ilk 5′e kadar yükselirken, aynı zamanda her üçü İngiltere’de 1 numara oldu. Albümden çıkan “Memories” (Kid Cudi ile) adlı parça da uluslararası alanda başarılı oldu. Guetta’nın dünya çapında on beş milyon kadar albüm sattığı bilinmektedir.

  Guetta’nın babası Fas göçmeni Yahudi, annesi Belçika kökenlidir. Cathy Guetta ile evlidir ve Tim Elvis (2004 doğumlu) Angie (2007 doğumlu) adlarında 2 çocuğu vardır.

  David Guetta Resimleri:

  Sponsorlu Bağlantılar

  Annemarie Schimmel Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi

  Yaman Okay Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi

  Bu sayfadaki "David Guetta Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *