28.07.2014

  Deli dostun olacağına akıllı düşmanın olsun anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar

  Etiketler: Deli dostun olacağına akıllı düşmanın olsun   atasözü ne demek,   Deli dostun olacağına akıllı düşmanın olsun atasözünün açıklaması nedir, Deli dostun olacağına akıllı düşmanın olsun   atasözünün anlamı nedir, Deli dostun olacağına akıllı düşmanın olsun   atasözü ile ilgili kompozisyon yazılar kısa

  ATASÖZÜNÜN AÇIKLAMASI:
   

  Düşüncesiz ve yersiz davranan, gerçeği görmeyen, anlayışı kıt kimseler yaptıkları işlerin, söyledikleri sözlerin ne gibi sonuçlar doğuracağını hesap edemezler. Bu yanlarıyla, iyi niyetli de olsalar dostlarına bilmeyerek zarar verebilirler. Bunun aksine, akıllı düşmanın neler yapabileceği, hangi yollara başvuracağı önceden tahmin edilip sezilebilir; dolayısıyla kişi tedbirini alır, kendisine gelebilecek zararları önlemeye çalışır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bıçak yarası geçer (onulur), dil yarası geçmez anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon

  Ava giden avlanır anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon

  Bu sayfadaki "Deli dostun olacağına akıllı düşmanın olsun anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *