31.07.2014

  Dünyanın en güzel mimari eserleri, dünyaca ünlü en önemli tanınmış mimari eserler nelerdir hangileridir isimleri nedir

  Sponsorlu Bağlantılar

  Empire State Binası 
  Empire State Building, New York’da bir gökdelen caddelerin arasında yer alır. 1 Mayıs 1931 tarihinde, o güne kadar Dünya’nın en yüksek binası olan Chrysler Building’in bu unvanını elinden almıştır.

  Beyaz Saray 
  Beyaz Saray Amerika Birleşik Devletleri devlet başkanlarının Washington’da bulunan resmî ikametgâhıdır.
  İngilizce ismi ‘White House’ yani ‘beyaz ev’ olmasına rağmen, Türkçe’ye ‘Beyaz Saray’ diye tercüme edilmiştir.  Sidney Opera Binası 

  Sidney Opera Evi, Sidney’in sembolü ve 20.Yüzyıl’ın en ünlü yapılarından biri. Danimarkalı ünlü mimar Jørn Utzon bu eseriyle 2003 Pritzker Mimarlık Ödülünü kazanmıştır.UNESCO dünya kültür mirasına eklenmiştir.

  Tac Mahal
  Tac Mahal, Babür İmparatorluğu’nun 6. hükümdarı Şah Cihan (1593-1666) tarafından, o zamanki imparatorluğun başkenti olan Hindistan’ın Agra şehrinde, Jumna (Yamuna) Nehri’nin kıyısında yaptırılmıştır.

  Eyfer Kulesi
  Eyfel Kulesi Paris’deki demir kule. Kule, aynı zamanda tüm dünyada Fransa’nın sembolü halini almıştır. İsmini, inşa ettiren firma olan Gustave Eiffel’den alır. En büyük turizm cazibelerinden biri olan Eyfel Kulesi, yılda 6 milyon turist çeker. 2002 yılında toplam ziyaretçi sayısı 200 milyona ulaşmıştır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Dünyada Görülen En Yüksek Sıcaklık Derecesi Nedir Kaçtır ve Nerede Görülmüştür

  Edirne ilçeleri Tüketici Hakları Telefon Numaraları Adresi

  Bu sayfadaki "Dünyanın en güzel mimari eserleri, dünyaca ünlü en önemli tanınmış mimari eserler nelerdir hangileridir isimleri nedir" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *