23.08.2014

  Dünyanın en iyi keman virtüözleri, dünyaca ünlü tanınmış keman sanatçıları kimlerdir isim listesi

  Sponsorlu Bağlantılar

  Tüm zamanların en önemli keman sanatçıları, dünyada en meşhur, en popüler, en çok bilinen ve tanınan keman virtüözleri kimdir, adları nedir, dünya tarihinin en iyi en başarılı keman sanatçısı listesi:

  Dünyaca Ünlü Keman virtüözleri
  Dünyaca Ünlü Kemancılar

  Dünyaca Ünlü Keman ustalarından bazıları şu şekildedir:

  Farid Farjad
  Fars asıllı ABD vatandaşı keman virtüözü “Kemanı ağlatan adam” olarak bilinir ve dünyanın en iyi keman virtüözlerinden birisi olarak kabul edilir.
  8 yaşından beri keman çalan İranlı bir müzisyen olan Farjad,1938 yılında Tahran’da doğmuştur.1966 yılında, Tahran Müzik Konservatuarı’nda klasik müzik üzerine master yapmış, bundan sonraki adımında Tahran Senfoni Orkestrası’nda önemli görevler üstlenmiştir.Fars Halk Müziği birikimine sahip olan Farjad, keman ile Klasik Batı müziği üzerinde de çalışmalarda bulunmuştur. Bu çalışmaları Fars müziğinin gelişmesinde önemli bir yer tutmuştur.

  Ikuko Kawai
  Kawai ana eserlerini klasik alanda oluşturmaktadır ama yetenekleri sayesinde diğer türlerde de mükemmel bir başarı göstermiştir.
  Farklı alanda çeşitli sanatçılar ile ortak çalışmalar düzenlemiştir. İç pazardaki üstün albüm satışı ile Kawai gerçekten eşsiz bir sanatçı olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

  Carla Leurs
  Hollanda’nın dahi çocuğu Carla Leurs, Itzhak Perlman ile eğitilmiş; dünyanın dört bir yanında yarışmalar kazanmış; halen Londra Filarmoni ve Hollanda Oda Orkestrasının birinci kemancısıdır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  B12 Vitamini Hangi Yiyeceklerde Bulunur

  Tarihteki İlk Alfabe nedir, Tarihte kullanılan İlk Alfabe Hangisidir

  Bu sayfadaki "Dünyanın en iyi keman virtüözleri, dünyaca ünlü tanınmış keman sanatçıları kimlerdir isim listesi" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *