25.07.2014

  Dünyanın en şişman insanı kimdir ve kaç kilodur, dünyanın en kilolu adamı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Dünyanın En Şişman İnsanı Kimdir,
  Dünyanın En Şişman İnsanı Guinness de,
  Dünyanın En Kilolu Adamı Kim,
  Dünyanın En Şişman Adamı ,
  Dünyanın En Kilolu İnsanı resimleri

  Bir dönem 560 kilo ağırlığa ulaşan daha sonra perhizle yaklaşık 200 kilo kaybeden Meksikalı Manuel Uribe, dünyanın en şişman adamı olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giriyor.

  MONTERREY – Meksika’nın kuzeyindeki Monterrey’de yaşayan Uribe, Guinness yetkililerinin kendisine 2008’de çıkacak rekorlar kitabına dünyanın en şişman adamı olarak gireceğini belirten sertifikayı gönderdiklerini söyledi.

  Ayrıca bir yılda 200 kilodan fazla zayıflayan ve “bir yılda en çok kilo veren kişi” olarak 2009’da rekorlar kitabına girmesi beklenen Uribe, “Sertifika artık elimde. Guinness Rekorlar Kitabı’na dünyanın en obez adamı olarak girmekten mutluyum. 200 kilodan fazla verdiğim için de mutluyum” dedi.

  20 yıldır obez olan 42 yaşındaki Uribe, 2006’da 560 kiloya ulaşınca tıbbi yardım istemiş ve doktor kontrolünde sıkı bir perhiz sayesinde bir yılda 200 kilodan fazla zayıflamıştı.

  Halen yürüyemeyen Uribe, 22 yaşında ABD’de çalışırken 130 kiloydu.

  Sponsorlu Bağlantılar

  2012 Dünyanın en büyük uçağı Airbus A380

  İnternet Nasıl İcat Edildi, İnterneti kim ne zaman icad etti, interneti bulan bilim adamı kimdir, interneti ilk yapan mucit

  Bu sayfadaki "Dünyanın en şişman insanı kimdir ve kaç kilodur, dünyanın en kilolu adamı" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *