28.07.2014

  Ehliyet yenileme ücreti ne kadar 2013-2014 Sürücü belgesi değiştirme fiyatı kaç tl lira?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Yeni Ehliyet Ücretleri 2013-2014 Ehliyet Fiyatları

  Ehliyet fiyatları belli oldu!
  Ehliyet değiştimenin bedeli belli oldu!
  İşte sürücü belgesi değişim ücreti 
  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sürücü belgelerinin süresi içinde değiştirilmesi işlemlerinde 13 TL indirimli değerli kağıt bedeli ve 2918 sayılı kanun kapsamında 2 TL bedel ödeneceğini bildirdi.

  BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’ın soru önergesini yanıtlayan Maliye Bakanı Şimşek,sürücü belgelerin değiştirilmesinde ödenecek miktar konusunda bilgi verdi.

  Maliye Bakanı, 12 Temmuz 2013 tarihinde kabul edilen 6495 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 23. Maddesiyle, 2918 sayılı Kanuna geçici 22. Madde eklendiğini hatırlattı. Maliye Bakanı, eklenen bu maddede, 6495 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği tarihte sürücü belgesi sahibi olanlar ile motorlu taşıt sürücü sertifikası bulunan veya sürücü kurslarına kayıt yaptırmış olanların alacakları sürücü belgelerinin yayımlanacak yönetmelikte belirlenecek yeni sınıf sürücü belgeleri ile değiştirilmesinin zorunlu olduğunun belirtildiğini, bu belgelerin değiştirme işlemlerinden harç alınmayacağının hüküm altına alındığını belirterek, “Anılan maddedeki düzenleme gereği söz konusu belgelerin süresi içinde değiştirilmesi işlemlerinde sadece 13 TL indirimli değerli kağıt bedeli ve 2918 sayılı Kanunun 131. Maddesinin son fıkrası kapsamında 2 TL bedel ödenecektir” dedi.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Askerlik kalkıyor mu? Askerlik ne zaman kalkacak? Egemen Bağış açıkladı!

  Kamu Kurum ve Kuruluşları Yeni Mesai Saatleri 28 Aralık 2013 Çalışma Saatleri Değişti

  Bu sayfadaki "Ehliyet yenileme ücreti ne kadar 2013-2014 Sürücü belgesi değiştirme fiyatı kaç tl lira?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *