20.08.2014

  El Örgüsü Bebek Süveter Modeli Anlatımlı Yapılışı 2012

  Sponsorlu Bağlantılar

  Örgü Bebek Süveteri Modelleri en güzel örnekler, Bebek süveteri örgü modeli ve yapılışı 

  Sevgili Anneler Kış aylarında bebeklerinizi soğuk havaların etkisinden koruyabilmek için onlara kendi el emeğiniz ile süveterler örebilirsiniz şimdi sizlere oldukca şirin bir süveter modelini sunuyoruz emin olun el emeğiniz göz nurunuz olan bu süveter bebeğinize çok yakışacak…

  Bebek süveterimizin modelinin yapılışı şöyledir.

  Modeli 3 numara şiş ile örün. Üzerindeki işlemeler sonradan iğne ile yapılmıştır. Model için 100gr.lık beyaz ip yetiyor.

  60 ilmek başlayın. 5 sıra haroşe örgü örün. 25 sıra baştan ve sondan 5′ er ilmeği haroşe , diğer ilmekleri düz örgü ile örün.

  5 sıra haroşe, 5 sıra düz, 5 sıra haroşe örgüye devam edin. 3 adet düğme iliği açmayı unutmayın. Yaka kesimine geldik. 5 ilmek haroşe, 5 ilmek düz, 5 ilmek haroşe örün.

  30 ilmek kesin. 5 ilmek haroşe , 5 ilmek düz, 5 ilmek haroşe örgü örün. Bu şekilde 25 sıra örün. Şimdi hiç kesmeden arkayı örmeye devam edeceğiz.
  26. sırada 15 ilmek haroşe örüp 30 ilmek arttırın ve 15 ilmek daha haroşe örün.

  Modelin arkası hep haroşe örülecek. 34 sıra haroşe örün.35. sırada başta ve sonda 15 ‘er ilmek arttırma yapın. 34 sıra daha haroşe örüp kesim yapın. Düğme dikme ve işleme yapma işlemlerinden sonra modelimiz hazır.
  Bu model 2-4 aylık bebeklere uygundur. Daha büyük bebeklere örecekseniz başlangıç ilmeğini 5-10 sayı arttırın. Haroşe kısımlarını farklı, düz kısımlarını farklı renk bir iple de örebilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar

  2012 Yeni Dantel Havlu Kenarı Modelleri Güzel Örnekler, Değişik Şık Dantel Havlu Kenarı Örneği

  2012 yeni güzel erkek kol saatleri, şık ve kaliteli erkek kol saati modelleri modası

  Bu sayfadaki "El Örgüsü Bebek Süveter Modeli Anlatımlı Yapılışı 2012" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *