28.08.2014

  Enerji ve Canlılık İçin Şekerli Yiyeceklermi, Proteinli Besinlermi Tüketilmeli

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bilim insanları tarafından yapılan en son araştırmalar daha önce doğru bildiğimiz bir efsanenin daha yıkılmasına yol açabilir. Acaba Enerji ve Canlılık İçin Şekerli Yiyeceklermi, Proteinli Besinlermi Tüketilmeli! İşte cevabı uzmanlardan alıyoruz:

  Kendini yorgun hisseden pek çok kişi, enerji vermesi için sıklıkla tatlı yiyeceklere yönelebiliyor, çünkü şeker kısa sürede vücutta enerji açığa çıkarıyor

  Uluslararası bilim adamları ekibinin yaptığı ve sonuçları “Neuron” dergisinde yayımlanan araştırmaya göre ise bu adım, aslında o kadar da doğru değil.

  Araştırma, karbonhidrat alımının yorgunluğa neden olduğunu, protein alımının ise canlılık verdiğini ve kalori yakımını teşvik ettiğini gösterdi.

  Bilim adamları, buna, protein yapı taşlarının, uyku ve uyanık olma döngüsü ile iştah konusunda etkili olan “oreksin” hücreleri üzerindeki etkisinin neden olduğunu belirtti.

  Bilim adamları, araştırma sonuçlarının, uyku bozukluğu ve şişmanlıkla ilgili tedavilere yeni bir bakış açısı kazandırabileceğini ifade etti

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kaç Kişi Sigarayı Bıraktı, Türkiye ve Dünyada Sigarayı Bırakanlar Hakkındaki İstatistiki Bilgiler 2011-2012

  Doktorların kullandıkları Latince terimlerin Türkçesi

  Bu sayfadaki "Enerji ve Canlılık İçin Şekerli Yiyeceklermi, Proteinli Besinlermi Tüketilmeli" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current ye@r *