21.08.2014

  Engelli maaşının kesileceği durumlar ve kesilme şartları nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Engelli Maaşları Hangi Durumlarda kesilir 

  Engelli maaşı alıyorsunuz ve engelli maaşınız artık kesildi Peki özürlü maaşım neden kesildi Diye kendi kendinize sormayın aşağıdaki bilgileri okuyun sizlere bu sorunuzun cevabını aşağıda bulabilrsiniz

  Engelliye Bağlanan aylıklar, hak sahiplerine neden verilmez nedne kesilir:

  - Engelli kişinin Ölümü halinde Türk vatandaşlığından çıkması, çıkarılması, yabancı memleket uyruğuna girmesi Türk Vatandaşlığını muhafaza edenler hariç, Muhtaçlığın kalkması,Özürlü olması nedeniyle aylık bağlanmış ise bir işte çalışmaya başlaması,Bir akitle hakiki veya hükmi şahıslar tarafından bakım altına alınması,Daimi olmayan sakatlık oranının %40′ın altına düşmesi,Evlenmesi sebebiyle muhtaç durumdan çıkması,Engelli yakınından dolayı aylık alanlarda, özürlünün 18 yaşını tamamlaması yada ölümü,hallerinde bu durumlarının meydana geldiği tarihi takip eden dönem başından itibaren kesilmektedir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  2013 Engelli Maaşları Kaç Para? 2013 Engelli Maaşı Kaç Lira?

  2013 Öğretmenler sınav görevinden ne kadar ücret alacak

  Bu sayfadaki "Engelli maaşının kesileceği durumlar ve kesilme şartları nelerdir?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *