20.08.2014

  Ev Yapımı Güneş Paneli Nasıl Yapılır Resimli Yapılışı Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar

  Evde Güneş Paneli  Yapımı Anlatımlı

  Son zamanlarda popülerliği artan ve maliyetleri gün geçtikçe ucuzlayan güneş panelleri artık hayatımıza iyiden iyiye girmeye başladı.Sizde ev yapımı panel hazırlamak istiyorsanız Ev Yapımı Panel Yapılışı sizlerle..

  Gerekli olan malzemeler şöyle

  Bakır levha.
  Oksitlenmiş bakır levha (bakır oksit)
  Lehim
  CD kabı
  Silikon tutkal

  İlk önce bakır plakaları oksitlemek gerekir. Bunun için bakır levhaları elektrikli ısıtıcı da ısıtmak gerekmektedir. Isıttığımız levhanın aşağıdaki görünümde olması gerekmekte.Bakır levha bu hale gelinceye kadar üzerindeki tabakalar düzenli olarak temizlenmelidir. Bunun için zımparalamak çözüm olabilir.

  ilk önce oksitlemediğimiz, temiz haldeki bakır plakayı,U şeklinde kesiyoruz, daha bir ucundan lehim yapıyoruz ve aşağıdaki gibi CD kutusunun içerisine silikonluyoruz.Daha sonra ısıtarak oksitlediğimiz bakır levhayı bir ucundan kablo ile lehimliyoruz.Daha sonra da; önceden CD kutusuna silikonladığımız u plakanın üzerine bu oksitlenmiş bakır levhayı silikon ile silikonluyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken konu 2 levhanın birbirine temas etmemesi, arada muhakkak silikon kullanılması.Yaptığımız panel güneş altında, 0.25 V voltaj ve 40 mAh akım üretmektedir, güç olarak ise 0.0000125 watt lık bir güç üretmiş oluruz.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Amerikan Hastanesi nerde nasıl gidilir, haritası adresi telefonu ve uydu görüntüsü

  Bilimin Öncüleri Kimlerdir, Bilimin İlk Öncülerinin İsimleri ve Hakkında Bilgi

  Bu sayfadaki "Ev Yapımı Güneş Paneli Nasıl Yapılır Resimli Yapılışı Hakkında Bilgi" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *