27.08.2014

  Evde Hırsızlığa Karşı Değerli Eşya ve Paralar Nereye Saklanmalı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Değerli eşyalarınızı çocuk odasında saklayın

  Hırsızlar nasıl çalışır? Portsmounth Üniversitesi’nden Claire Nee ve Amy Meenaghan, hapishaneyi ziyaret edip bizzat suçlulara bu soruyu sormaya karar verdiler.

  Bu eleme süresinde psikologlar oldukça katı kriterler belirlediler: Sadece son üç senede en az 20 soygun gerçekleştiren suçlular seçildi. Yaşları 21 ile 60 arasında değişen elli soyguncuyla görüşme yapıldı. Her on tanesinden dokuzu soygun sırasında belirli bir düzene göre çalıştıklarını söylediler. Birçoğu önce yetişkinlerin yatak odalarından başlayıp, oturma odasıyla devam edip, yemek odası, çalışma odası üzerinden, soygunu mutfakta sonlandırıyordu. “İnsanlar nesneleri aynı temel noktalara bırakırlar… gözlerim kapalı bile yapabilirim” diyordu hırsızlardan biri araştırmacılara.

   Sadece tek bir soru kalıyor: Dokunulmayan odalar hangileriydi? Tabii ki çocukların odaları. O odalarda değerli hiçbir şey bulunmazdı!

  Sponsorlu Bağlantılar

  Denizde Taş Sektirmek, Göl ve Nehirde Taş Nasıl Sektirilir, Yolu Yöntemi Taktiği Nedir

  Dijital Cüzdan Nedir, Nasıl Çalışır, Kredi Kartı Banka Kartı ve Mağaza Kartından Ödeme Olarak Kullanılırmı

  Bu sayfadaki "Evde Hırsızlığa Karşı Değerli Eşya ve Paralar Nereye Saklanmalı" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current ye@r *