30.07.2014

  Facebook profil resmini değiştirme resimli anlatım, facede profil fotosunu nasıl değiştirebilirim

  Sponsorlu Bağlantılar

  Facebookta profil resmini değiştirme, facede profil resmi nasıl değiştirilir, facebook profil fotoğrafını değiştirmek resimli anlatım

  Facebook’taki profil fotoğrafınızı değiştirmek istiyorsanız ve yerine hangi fotoğrafı koyacağınıza karar verdiyseniz, öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın ve profil sayfanızı açın.
  Burada, farenizi sol köşedeki mevcut profil resminizin üstüne getirin. Fotoğrafın köşesinde beliren “Resmini Değiştir” yazısını fark edeceksiniz.

   

  Yazıya tıkladığınızda profil fotoğrafıyla ilgili işlem seçenekleriniz açılır.

   

   

  Seçenekleri şöyle kullanabilirsiniz:

   

  Resim Yükle

   

  Eğer bilgisayarınızda duran, henüz Facebook’a yüklemediğiniz bir resmi profil resmi yapmak istiyorsanız bu seçeneği kullanın. Tıkladığınızda karşınıza çıkan kutuda “Gözat”ı seçerseniz, sizi bilgisayarınızın içine yönlendirir. Buradan istediğiniz fotoğrafı seçerek profil resminiz haline getirebilirsiniz.

  Albümden Seç

   

  Eğer eski bir profil resminizi yeniden profil resmi yapmak istiyorsanız, “Albümden Seç” seçeneğini tıklayın. Açılan sayfadan istediğiniz eski resmi seçin ve sağ alt köşedeki “Profil Resmi Yap” seçeneğine tıklayıp “Tamam”a basın.

   

  Resim Çek

   

  Eğer bilgisayarınızın kamera özelliği varsa, buradaki “Resim Çek” özelliğine girip kendi görüntünüzü çekebilir ve bu fotoğrafı profil resmi olarak belirleyebilirsiniz.

   

  Küçük Resmi Düzenle

   

  Profil fotoğrafınızı değiştirdiğinizde, arkadaşlarınızın kendi profillerinde gördükleri küçük resminiz de değişmiş olur. Ancak bu küçük resimler kare şeklindedir ve yüklediğiniz profil resminin bir bölümü otomatik olarak kesilip sizin küçük resminiz haline getirilir.

   

  Eğer profil resminizin başka bir bölümünü küçük resim olarak ayarlamak isterseniz, profil sayfanıza girip profil resminizin üzerindeki “Profil Resmimi Değiştir” yazısına dokunarak “Küçük Resmi Düzenle”yi seçmelisiniz.

   

  Açılan kutudaki kare bölümden, farenizi kullanarak resmi sürükleyebilir ve profil resminizin “küçük resim” olarak görünmesini istediğiniz kısmını ayarlayabilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Facebook IP adresleri

  Facebook grup oluşturma resimli anlatım

  Bu sayfadaki "Facebook profil resmini değiştirme resimli anlatım, facede profil fotosunu nasıl değiştirebilirim" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *