02.08.2014

  Galileo Galilei çalışma alanları, çalışmaları, çalışma yaptığı alanlar

  Sponsorlu Bağlantılar

  Galileo 22 yaşında “Hidrostatik Terazi” kitabını yayınlayarak bilim dünyasının ilgisini çekti. O dönemde Aristoteles geleneği izlenerek bir cisim ne kadar ağır olursa, o kadar hızlı bir şekilde yere düşeceği düşünülüyordu. Galileo tüy, yaprak gibi cisimlerin yere daha yavaş düşmesinin nedeni olarak geniş yüzeylerinin hava ile sürtüşmesi olduğunu gösterdi. Havasız bir ortamda bütün cisimlerin yere aynı hızda düşeceğini iddia etti, o dönemde bu iddiasını kanıtlayacak bir gözlem imkanı yoktu ama gelecekte vakum ile yapılan deneyler Galileo’yu doğrulamıştır.

  1609 yılında Hollanda’da teleskobun icadını öğrendi ve ertesi yıl daha üstün bir teleskop geliştirdi. Sonrasında Ay’ın yüzeyi, Güneş’teki lekeleri, Jüpiter’in uydularını keşfetti. Gökbilimi çalışmaları Galileo’yu oldukça ünlü yapmıştı.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Galileo Galilei Dünyanın Yuvarlak Olduğunu Nasıl Kanıtladı ve İspatladı, Kanıtlayışı ve İspatlayışı Hakkında Bilgi

  Galileo Galilei ilgi alanları, ilgilendiği alanlar, hangi alanlarla ilgili çalışmalar yapmıştır

  Bu sayfadaki "Galileo Galilei çalışma alanları, çalışmaları, çalışma yaptığı alanlar" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *