Güney Kore İklim Özellikleri Hakkında Bilgi

58 0
Sponsorlu Bağlantılar

Güney Korenin iklimi nasıldır?

Güney kore hava şartları nasıl olur?

Kore’de 4 mevsim de görülür. İlkbahar ve sonbahar kısa, yaz sıcak ve nemli, kış ise soğuk ve kurudur, oldukça da kar yağar. Kore’de sıcaklıklar bölgelere göre değişir.Genelde ülkede 6C0 ve 16C0 ortalama sıcaklık vardır. Ağustos ayı ki yılın en sıcak ayıdır ortalama sıcaklık 19C0 ile 27C0 arasında değişir. Yılın en soğuk ayı olan ocak ayında ise -8C0 ve 7C0 arsında değişen bir sıcaklık görülür.

İlkbaharın başında değişken bir havaya sahip olan bölgede bu dönemde bol yağış ve Kuzen Çin’in çöllerinden sarı toz taşıyan rüzgârlar görülür. Fakat nisan ayinin ortalarına doğru dağların, tarlaların yeşermesi renkli yaban çiçeklerinin açmasıyla birlikte yumuşak bir hava yaşanır. Çiftçiler bu dönemde pirinç üretmek için tohumlarını hazırlar.Sonbahar, mavi gökyüzü ve serin havasıyla Korelilerin en sevdiği mevsimdir. Kırlar bu mevsimde renk cümbüşüyle ayrı bir şenlenir, Ürünlerin alındığı bu dönemde birçok festival ve senlikler yapılır.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yapılmamış --> "Güney Kore İklim Özellikleri Hakkında Bilgi"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *