Hamilelik Belirtileri Kaçıncı Haftada Başlar, Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

233 0
Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

Gebelik erkekten gelen spermin kadının yumurtalıklarından atılan yumurta hücresini döllediği anda başlar.Bu andan 8.haftanın sonuna kadar olan dönem embriyonik dönem olarak adlandırılır. Sekizinci haftadan doğuma kadar olan süreye de fetal dönem denir. Hamileliğe ait belirtilerin başlayabilemesi için gebeliğin en erken 4-5 hafta civarında olması gerekir. Yani adet gecikmesi yaşandıktan sonra ancak hamilelik belirtileri başlar.

Beklenen adet tarihinde gecikme Her zaman gebeliği göstermese ya da gebelik bulunmasına rağmen adet görülebilmesine karşın binlerce yıldır olduğu gibi hala gebeliğin en erken bulgusudur.

Adetiniz geldi 28 gün sonra diğer adetinizin gelmesi gerekir.Bu 28 günlük süreç boyunca hamile olup olmadığınızı anlamanız pek mümkün değildir genelde.Bir sonraki adet gününe kadar hamilelik belirtilerin olması durumunda doktora başvurun.Sık olamamsına rağmen hamile olmanıza rağmen adet görme durumu da olabilir.Bu hal arasında üste adet görme olarak bilinir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yapılmamış --> "Hamilelik Belirtileri Kaçıncı Haftada Başlar, Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *