22.08.2014

  Hamilelikte acı yemek zararlımı, bebeğe zarar verirmi, yan etkileri ve riskleri hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar

  Gebelikte Acı Yemek Zararlımıdır, Olumsuz Etkileri Nelerdir?

  Gebelikte acı yemek her ne kadar yasak olmasa da bir çok komplikasyona yol açabileceği için önerilmemektedir. Gebelik döneminde salgılanan hormonlara bağlı olarak mide kapağının gevşemesi nedeni ile anne adaylarında sık sık yemek borusuna sıvı kaçması görülebilir.

  Pek çok gıdadan uzak durması, hamilelik süresince tüketmemesi gerekir. Acı ve baharatta bunlardandır. FazIa acıIı yada baharatIı yemek anne adayını sıkıntıya düşürebilir. Midesinde yanmaya, hemoroide sebep olabilir.

  Ayrıca hamilelik döneminde bebeğin anne adayının yediği yiyeceklerden en üst düzeyde faydalanmasını sağlamak amacı ile yavaşlatılan sindirim sistemine bağlı olarak yaşanan kabızlıklıklar ve oluşan hemoroidler nedeni ile de acı yemek anne adaylarının yaşam standartlarını düşürmesi açısından çok riskli bulunmaktadır. Ancak anne adaylarının canı acı yemek istiyorsa çok fazla olmadığı takdirde acı yemelerinde bir sakınca yoktur.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Ayrıntılı ultrason bebeğin nelerini gösterir, hangi durumlarda yapılır, ne zaman yapılmalıdır?

  Bebekler anne karnındayken sesleri duyarmı?

  Bu sayfadaki "Hamilelikte acı yemek zararlımı, bebeğe zarar verirmi, yan etkileri ve riskleri hakkında bilgi" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *