21.08.2014

  Hamilelikte diş eti kanaması neden olur, nasıl geçer, ne iyi gelir, tedavisi hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar

  Gebelikte Diş Eti Kanaması Nedenleri

  Dişeti kanamasına, gerekli ağız bakımının yapılmaması, gebelik dönemindeki hormonal değişiklikler, bazı damar hastalıkları veya kalıtımsal nedenler yol açabiliyor. Kanama kontrol altına alınmazsa, iltihabi bir reaksiyona yol açarak, dişi tutan kemik dokusunu eriterek, sağlam diş kayıpları sebep olabilir.

  Gebelik boyunca diş ve dişetlerini her üç aylık dönemde 1 kez kontrol ettirmelisiniz. Rutin kontrolleri yaptırmadığınız takdirde çeşitli riskler ortaya çıkabilir. Örneğin; herhangi bir tıbbi bakıma alınmamış derin çürükler tüm vücuda yayılabilecek enfeksiyon kaynağı olarak hem sizi hem de bebeğinizi büyük bir tehlike içine atabilir. Gebeliğin ikinci ayından itibaren artan östrojen ve progesteron seviyesi nedeniyle dişetleri iltihaplanır ve kolayca kanar hale gelir. Bu durum sekizinci ayda da yoğun şekilde görülür. Diş plağı gibi lokal irritasyonlar nedeniyle olay şiddetlenir. Bu tip kanamalara gebelerin yaklaşık % 30′unda rastlanır. İyi bir ağız bakımı ve C vitamini takviyesi ile rahatsızlık hafif bir şekilde atlatılabilir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Hamilelikte çatlakları önleyen yağlar, gebelik döneminde çatlak önleyici yağlar

  Gebelikte Çatlak Oluşumu Nasıl Önlenir, Önlemek İçin Ne Yapmalıyız?

  Bu sayfadaki "Hamilelikte diş eti kanaması neden olur, nasıl geçer, ne iyi gelir, tedavisi hakkında bilgi" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *