20.08.2014

  Hentbol maçı kaç saat sürer, hentbol oyun süresi ne kadardır?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Hentbol Oyun süresi 30′ar dakikalık iki devreden oluşur.Takımlar kurallara uygun olduğu müddetçe sınırsız oyuncu değiştirme hakkına sahiptir. Oyuncular sahanın istedikleri yerinde oynayabilirler. Gol sahası içinde ise sadece kaleci bulunmalıdır.

  Oyun süresi içerisinde çizgi ile belirlenen bölümde, kendi aralarında her an istedikleri kadar oyuncu değiştirilebilirler. Oyunda amaç, rakip kaleye gol atmaktır.

  Oyuncuların, top ellerindeyken üç adımdan fazla koşması ve topu elinde üç saniyeden fazla tutması yasaktır. Hücum oyuncuları rakip kaleye atışlarını, rakip kalenin kale alanı çizgisinin dışından yapmak mecburiyetindedirler.

  Hentbol, altısı saha içinde, biri kalede olmak üzere yedi oyuncuyla oynanan bir takım sporudur. Oyun süresi 30′ar dakikalık iki devreden oluşur. İlk yıllarında futbol stadyumlarında 11 kişilik takımlar halinde çim üzerinde oynanan hentbol, 1950′lerden sonra yaygın bir salon sporu haline dönüşmüştür.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Karbonhidrat nedir ne işe yarar, nelerde bulunur, en çok hangi besinlerde var?

  Mineral nedir, ne işe yarar, vücuttaki görevleri ve önemi hakkında ansiklopedik bilgi

  Bu sayfadaki "Hentbol maçı kaç saat sürer, hentbol oyun süresi ne kadardır?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *