01.08.2014

  Her PC için mutlaka olması gereken programlar, olmazsa olmaz gerekli programlar 2012

  Sponsorlu Bağlantılar

  Her PC için mutlaka olması gereken programlar, olmazsa olmaz gerekli programlar 2012 2011

  Bilgisayarınız için gerekli temel araçlar :

  Mozilla Firefox & OpenOffice
  ZoneAlarm & Antivir
  FlashGet & Windows Live Messenger
  Irfanview & Winamp & Adobe Acrobat Reader
  Adobe Flash Player & Nero
  WinRar & Spybot Search&Destroy
  Registry Mechanic & LimeWire
  YouTube Downloader & TVC & VLC
  SnagIt & QuickTime & Paint Shop Pro

  Her PC için Gerekli Programlar

  Bilgisayarınız için gerekli temel araçlar

  Yeni bir bilgisayar satın aldınız veya uzun süredir kullanıyorsunuz. İsterseniz donanımlarınız en son teknoloji desteğine sahip olsun, bir avuç dolusu para harcamış olun, bunların hiçbiri belli başlı yazılımlar bilgisayarınıza kurulmadan bir işe yaramaz.
  Her bilgisayarda olması gereken, kullanıcıların pek çok ihtiyacına cevap veren sayısız yazılım var. Browser‘dan (tarayıcı) müzik player’a, video player’dan resim görüntülemeye, resim işlemeden anti-virüs araçlarına kadar birçok kulvarda uygulamalar bulunuyor.

  Siz de kendi bilgisayarınız için gerekli uygulamaları yükleyerek bilgisayarınızdan sonuna kadar faydalanabilirsiniz. Üstelik bu araçların birçoğunu da ücretsiz olarak edinebiliyorsunuz.

  ____________________________
  Mozilla Firefox & OpenOffice

  Mozilla Firefox
  Açık kaynak kodlu olan Firefox, ilk yayınlandığı günden bu yana çok yol kat etti. Öyle ki, Firefox yüzünden Microsoft‘un Internet Explorer‘ı bile ciddi şekilde kullanıcı kaybına uğramaya başladı. Hatta geçtiğimiz günlerde Mozilla Firefox 3′ün yayınlanmasıyla beraber söz konusu browser, çok kısa bir sürede dünya genelinde milyonlarca kez indirildi.
  Firefox’un başarısının arkasında elbette birçok faktör var, ancak özellikle Firefox’un mevcut eklentileri, Firefox’u tamamiyle değiştirerek yeni bir görünüme ve sayısız özelliğe kavuşturabiliyor.
  Mozilla Firefox 3′ü indirmek için tıklayın.

  OpenOffice
  Microsoft Office Word, Excel, Power Point ve Access gibi yazılımlar varken Open Office belki göz ardı edilebilir. Ancak Microsoft’un Ofis uygulamalarının ücreti düşünüldüğünde, kullanıcılardan hiç ücret talep etmeyen Open Office, bir alternatif olmayı başarıyor. Açık kaynak kodlu olan Open Office’de, Word, Excel gibi popüler olan uygulamalara ücret ödemeksizin ulaşabilirsiniz.
  OpenOffice’i indirmek için tıklayın.

  ____________________________
  ZoneAlarm & Antivir

  ZoneAlarm
  ZoneAlarm, bilgisayarınızın güvenliğini sağlamakla yükümlü başarılı bir güvenlik duvarı yazılımıdır. Her bilgisayarda bir ateş duvarının mutlak suretle olması gerekir. Windows’un kendi ateş duvarı kesinlikle güvenlik için yeterli değildir. Alanında gayet başarılı olan ZoneAlarm’ın ücretsiz sürümü temel güvenlik ihtiyacınıza cevap verebilecek niteliktedir.
  ZoneAlarm’ı indirmek için tıklayın.

  AntiVir
  Bilgisayarınızı kurduktan sonra ya da internete henüz bağlanmaya başladığınızda mutlaka bir anti-virüs yazılımı edinmeniz gerekir. Piyasada birçok anti-virüs uygulaması bulunurken, AntiVir’i ücret ödemeden kullanabilirsiniz.
  AntiVir’i indirmek için tıklayın.

  ____________________________
  FlashGet & Windows Live Messenger

  Flashget
  Flashget, internetten indirilen dosyaların çok daha kısa sürede sistemlere depolanmasını sağlayan araçlardan biridir. Alanında gayet başarılı olan Flashget ile aynı anda birden fazla dosya indirebilir, dosya indirme hızını katlayabilirsiniz. Flashget de bir ücret talep etmemektedir.
  Flashget’i indirmek için tıklayın.

  Windows Live Messenger
  Bilgisayarınızda bulunması gereken bir diğer önemli yazılım da Microsoft‘un servisi Windows Live Messenger uygulamasıdır. Bugün dünya genelinde milyonlarca kullanıcı, internette Windows Live Messenger ile iletişimde bulunuyorlar. Arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle iletişimde kalmak için Windows Live Messenger veya benzeri uygulamaları kullanabilirsiniz. Windows Live Messenger, herhangi bir ücrete tabi değildir.
  Windows Live Messenger’ı indirmek için tıklayın.

  ____________________________
  Irfanview & Winamp & Adobe Acrobat Reader

  Irfanview
  Resim görüntüleme yazılımları bir bilgisayarın olmazsa olmaz yazılımlarının başında gelmektedir. Resimlerinizi görüntülemek, üzerlerinde basitçe değişiklikler yapabilmek için bu gibi araçlar kullanıcılar için yeterlidir. Irfanview’ın ACD See gibi başarılı resim görüntüleme yazılımlarından en önemli farkı şüphesiz ücretsiz olması.
  Irfanview’ı indirmek için tıklayın.

  Winamp
  MP3 ve benzeri müzik formatlarını çalmanıza yarayan Winamp, sunduğu geniş opsiyonlarla kullanıcıların ilk tercihi olmayı halen sürdürmektedir. Video player olarak da kullanılabilen Winamp‘a internet üzerinden ücretsiz olarak ulaşmanız mümkün.
  Winamp’ı indirmek için tıklayın.

  Adobe Acrobat Reader
  Günümüzde yaygın olarak kullanılan PDF dosyalarını okuyabilmeniz için Adobe Acrobat Reader uygulamasının sisteminizde kurulu olması gerekiyor.
  Adobe Acrobat Reader’i indirmek için tıklayın.

  ____________________________
  Adobe Flash Player & Nero

  Adobe Flash Player
  Bilgisayarınızda flash uygulamalarının sorunsuz olarak çalışabilmesi için Adobe Flash Player’ın mutlaka sistemde kurulu olması gerekir.
  Adobe Flash Player’ı indirmek için tıklayın.

  Nero
  Dosyaları CD/DVD ve yeni medya Blu-ray‘e yazma konusunda dünya çapında haklı bir üne sahip olan Nero ile bu medyalara verilerinizi güvenle yedekleyebilirsiniz. Türkçe dil desteğine de sahip olan Nero, alınan yeni yazıcılarla birlikte genelde ücretsiz olarak gelmektedir. Bunun dışında Nero ücrete tabidir.
  Nero’yu indirmek için tıklayın.

  ____________________________
  WinRar & Spybot Search&Destroy

  WinRar
  Dosya sıkıştırma, bir kullanıcının sıkça başvuracağı işlemlerden birisidir. Bir zamanların dosya sıkıştırma konusunda rakip tanımayan aracı WinZip‘in yerine ücretsiz olarak kendini kullandırabilen WinRar öne çıkmıştır. WinRar ile dosyalarınızı olabildiğince sıkıştırabilir, şifreleyebilir ve bölümler haline getirebilirsiniz.
  WinRar’ı indirmek için tıklayın.

  Spybot Search & Destroy
  Virüs tehditleri bir yana, günümüzde Spyware tehlikesi de had safhaya ulaşmış durumda. Spybot Search / Destroy uygulaması, Türkçe arabirime sahip olmasının yanında spyware’leri sistemden kolayca silebilir. Söz konusu araç, internetten ücretsiz olarak indirilebiliyor.
  Spybot Search & Destroy’u indirmek için tıklayın.

  ____________________________
  Registry Mechanic & LimeWire

  Registry Mechanic
  Registry Mechanic, Windows kayıt defterinizi opitimize etmenize olanak tanıyan başarılı bir araç. Tek bir tıklamayla registry’nizi temizleyebilir ya da onarabilirsiniz. Windows‘da yaşanan hata mesajlarının büyük bir bölümü registry‘den kaynaklanmakla birlikte Registry Mechanic gibi araçların önemi de böylelikle daha iyi anlaşılabilir.
  Regisrty Mechanic’i indirmek için tıklayın.

  LimeWire
  Başarılı bir dosya paylaşım programı olan LimeWire ile aranılan hemen her şeyi internet üzerinden bulabilmeniz mümkün.
  LimeWire’yi indirmek için tıklayın.

  ____________________________
  YouTube Downloader & TVC & VLC

  YouTube Downloader
  Ülkemizde YouTube’a olan erişim şimdilik mümkün olmasa da, farklı yollarla YouTube’a giren pek çok kullanıcının olduğunu biliyoruz. YouTube Downloader, YouTube‘daki videoları kolayca bilgisayarınıza indirmenize yarayan başarılı bir araç.
  YouTube Downloader’i indirmek için tıklayın.

  Total Video Converter
  Bu uygulama ile pek çok video formatındaki dosyayı birbirine çevirebilmeniz mümkün.
  Total Video Converter’ı indirmek için tıklayın.

  VLC Media Player
  Hemen her formattaki dosyayı çalabilmesiyle rakiplerinin arasından sıyrılmayı başaran VLC Media Player, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, mp3, ogg ve bunun gibi pek çok formatı sorunsuz olarak çalıştırabiliyor. Ayrıca VLC Media Player, Linux, Windows ve Mac OS X işletim sistemleri altında da çalışabiliyor.
  VLC Media Player’ı indirmek için tıklayın.

  ____________________________
  SnagIt & QuickTime & Paint Shop Pro

  SnagIt
  SnagIt, ekrandan resim yakalamanıza imkan veren bir uygulama. Ancak Windows Paint‘ten elbette çok daha fazla ve geniş opisyonları içerisinde barındırıyor. Çektiğiniz resmin birebir ölçüsünü ayarlayabildiğiniz gibi, resim formatlarını da birbirine çevirebiliyorsunuz.
  SnagIt’i indirmek için tıklayın.

  QuickTime
  Mov ve 3gp gibi dosya uzantılarını çalabilen QuickTime, her sistemde bulunması gereken yazılımların arasında yer alıyor.
  QuickTime’ı indirmek için tıklayın.

  Paint Shop Pro
  Resim görüntüleme size yeterli gelmiyorsa ve profosyonel olarak resimler üzerinde değişiklik yapmak, ya da kendi resimlerinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız Paint Shop Pro bu konuda size yardımcı olacaktır. Orta seviye kullanıcıların tercih edebileceği Paint Shop Pro’nun yanında çok daha fazla uzmanlık gerektiren ve alanında bir numara olan Photoshop da tercih edilebilir.
  Paint Shop Pro’yu indirmek için tıklayın.

  Bilgisayarda olması gereken programların listesi

  Bir bilgisayarda olması gerekn programları listeledik. i

  Tabi birde http://www.download.com sitesini önerebilirim. Programlar konularına göre ayrılmıştır…

  DOSYA SIKIŞTIRMA PROGRAMLARI
  Winzip Pro 10.0 Build 6667
  Winrar 3.51 Final Türkçe
  WinAce 2.6
  Zip Genius Standart Edition 6.02.1056
  PowerArchiver 2006 9.50.28
  Powerzip 7.06 Build 3895
  7-Zip 4.29 Beta Türkçe
  Acubix Picozip 4.01

  DVD ARAÇLARI
  InterVideo WinDVD Creator Platinum 2.0 Build 014.494C00
  InterVideo DVD Copy Platinum 4.0 Build 018.56C00
  Kingdia DVD Ripper Professional 2.4.9
  1Click DVD Copy 4.2.9.0
  CloneDVD 3.6.1.0 TÜRKÇE
  Ahead DVD Ripper 1.3.5 Professional Edition
  #1 DVD Ripper 2.0.0

  ANTİ-VİRUS PROGRAMLARI
  Anti-Vir Personal Edition Premium 6.32.00.50
  Anti-Vir Personal Edition Classic 6.32.00.50
  Dr.WEB 4.33.1.10270
  mks_vir 2005 for Windows 98/Me/2000/XP
  CA eTrust EZ Antivirus 2005 7.0.7.7
  Kaspersky Anti-Virus Personal 5.0.388
  Kaspersky Anti-Virus Personal Pro 5.0.388
  AVG Anti-Virus 7.1.362 Build 651 Free Edition
  AVG Anti-Virus 7.1.362 Build 651 Professional Single Edition
  BitDefender 9 Standart
  McAfee Virus-Scan Enterprise 8.0i
  McAfee VirusScan Professional Edition 9.0
  McAfee VirusScan 10.0.25 for Windows
  Avast! 4 Home Edition 4.6.691 (Türkçe)
  Avast! 4 Professional Edition 4.6.691 (Türkçe)
  Avast! 4 Professional Edition 4.6.691 (English)
  NOD32 for Windows 2000/2003/XP/x64 2.51.8
  Zone Alarm with Anti-Virus 6.0.667.000
  Sophos Anti-Virus 3.99
  Sophos Anti-Virus Güncelleme Dosyası
  Panda Antivirus Titanium 2005
  Panda Antivirus Platinum 7.04.01

  ANTİ-SPYWARE PROGRAMLARI
  Ad-Aware SE Personal 1.6
  Spybot Search & Destroy 1.4
  Webroot SpySweeper 4.5.1 Build 519
  Spyware Doctor 3.2.1.359(Güncellenmiş Sürüm)
  Microsoft AntiSpyware 1.0.615 Beta
  Hijack This 1.99.1
  Ewido Security Suite 3.5
  BPS Spyware/Adware Remover 9.2.0.9
  The Cleaner Professional 4.1 Build 4252
  Scan Spyware 3.8.0.4
  XoftSpy 4.15.117
  Spy Emergency 2005 Build 2.0.305
  Acronis Privacy Expert Corporate 8.0 Build 934
  Trend Micro Anti-Spyware 3.11

  ANTİ-TROJAN PROGRAMLARI
  Anti Trojan Elite 3.2.1
  Trojan Remover 6.4.2
  Anti-Trojan 5.5.421
  Trojan Hunter 4.2 Build 908
  Trojan Guarder Gold 6.83
  a-squared Personal 1.6
  PC Door Guard 4.1
  Tauscan Anti-Trojan 1.7

  FİREWALL PROGRAMLARI
  Zone Alarm Free 6.0.667.000
  Zone Alarm Pro 6.0.667.000
  Armor2net Personal Firewall 3.12
  Tiny Personal Firewall Pro 2005 6.5.126
  Kerio Personal Firewall 4.2.1 Build 896
  Kerio WinRoute Firewall 6.1.2 Build 603
  Agnitum Outpost Firewall Pro 3.0.543.5722 Final
  Kaspersky Anti-Hacker 1.8 Build 180
  Sygate Personal Firewall Pro 5.5.2710
  Jetico Personal Firewall 1.0.1.61
  ISS BlackICE PC Protection 3.6
  eTrust Personal Firewall 5.5.114.000

  SECURİTY SUİTE PROGRAMLAR
  Panda Platinum Internet Security 2006 10.01.00
  Zone Alarm Security Suite 6.0.667.000
  Trend Micro PC-cillin Internet Security 2005 12.0
  PC Security Suite 4.02.8.30
  BitDefender 9 Professional Plus
  F-Secure Internet Security 2006

  GRAFİK-TASARIM-FOTO DÜZENLEME PROGRAMLARI
  Macromedia Dreamweaver 8 Final
  Macromedia Fireworks 8 Final
  Macromedia Flash Professional 8 Final
  ACDSee Photo Manager 8.0 Build 39
  Corel Paint Shop Pro X
  Saint Paint Studio 10.9

  POP-UP ENGELLEYİCİLER
  Pop-Up Stopper Free Edition 3.1.10.14
  Pop-Up Stopper Professional 1.8.1000
  SafeGuard Pop-up Blocker Pro Free Edition 8.0e
  Ultimate Popup Killer 1.0
  Pop Up Blocker 6.0.3z
  Stop Zilla 4.1.0.0
  Super Ad Blocker2.0.2400

  BROWSERLAR VE YARDIMCILARI
  Firefox 1.07 Türkçe
  Mozilla Suite 1.7.12
  Opera 8.5 Build 7700
  Opera 8.5 Build 7700 Türkçe Eklentisi(Ters Tıklayıp “Hedefi Farklı Kaydet” deyin
  Opera 8.5 Build 7700 Torrent Desteği
  Firefox 1.5 Beta 2
  Netscape Browser 8.0.3.3
  Avant Browser 10.1 Build 28
  Avant Browser for Robo Form
  Avant Browser Skins Maker
  Maxthon 1.5.0 Build 95
  Maxthon 1.5.0 Combo/Standart Türkçe Eklentisi (Burak Yavuz)
  Internet Explorer 7 Beta
  Macromedia Flash Player 8.0.22.0
  Macromedia Shockwave Player 10.1.0.11

  DOWNLOAD YÖNETİCİLERİ
  ReGet Deluxe 4.2 Build 263 RC
  Mass Downloader 3.1.607 SR1
  Internet Download Accelerator 4.3.2.909
  LeechGet 2005 1.5
  Free Download Manager 1.9 Build 335
  FlashGet 1.71
  Download Accelerator Manager Free Edition 1.0.0.0
  Download Accelerator Plus 7.4
  Download Accelerator Plus 7.506 Beta
  Internet Download Manager 4.07
  Getright (Türkçe) 6 Beta 3
  Getright 5.2d
  FlashDownloader 1.02
  Fresh Download 7.36
  WinBITS 0.9
  TrueDownloader 0.82
  NetPumper 1.2.4
  NCT Xpress Download 2.0.2
  HiDownload 6.84
  Star Downloader Pro 1.52
  Star Downloader free 1.44
  Download Mage 1.85c
  Download Resumer 1.1
  Download Express 1.8.331
  Flasgot 0.5.9.91
  WellGet 1.25 Build 0118 Beta

  GÖRÜNTÜ FORMATI DÖNÜŞTÜRME PROGRAMLARI
  Cucusoft Video Converter Pro 6.31
  Power Video Converter 1.4.13
  #1 Video Converter 3.8.15
  DivX Create Bundle 6.02
  WinAVI Video Converter 7.1 Final
  Alive Video Converter 2.2.0.8
  VideoCharge 3.2.2.35
  Smart Video Converter 1.5.42
  - Video Converter 6.1
  Witcobber Super Video Converter 2.0
  Ashampoo Movie Shrink and Burn 2.11
  1st Video Converter 5.9.2
  ImTOO 3GP Video Converter 2.1
  Hero Video Converter 2.7.6
  MainConcept MPEG Encoder 1.4.2

  SES FORMATI DÖNÜŞTÜRME PROGRAMLARI
  Easy CD-DA Extractor 8.2.2
  GX::Transcoder 2.22.2781
  Audio Grabber 1.83
  CDex 1.51
  dBpowerAMP Music Converter 11.0
  Coffee Cup Rip and Burn 3.0
  ImTOO WMA MP3 Converter 2.0.36.713
  Advanced WMA Workshop 2.1
  Ashampoo MP3 AudioCenter 1.64

  SES OYNATICILAR
  Winamp Lite 5.1
  Winamp – 5.1
  Winamp Bundle 5.1
  Winamp 5.1 Pro
  Winamp Türkçe Dil Eklentisi
  DFX Audio Enhancer 7.5 for Winamp 2/5
  Jet Audio Basic 6.2.2
  Musicmatch Jukebox 10
  Ashampoo Media Player 2.03
  Windows Media Player 10.00.00.3923
  Ahead Nero Media Player 1.4.0.35
  Ahead Nero Media Player 1.4.0.35 Türkçe Eklentisi

  GÖRÜNTÜ OYNATICILAR
  WinDVD Platinum 7.0 Build 27.115
  CyberLink PowerDVD 6.0.0.2023
  RealPlayer 10.5 Build 6.0.12.1348
  QuickTime Pro 7.0.2.120
  QuickTime Alternative 1.62
  DivX Play Bundle 6.02
  Zoom Player Standart 4.51
  Zoom Player Pro 4.51
  Zoom Player WMV Pro 4.51
  BSPlayer 1.36 Build 825
  Video Lan Client 0.8.2

  SİSTEM ARAÇLARI
  System Mechanic Professional 5.5a
  Ashampoo Winoptimizer Platinum Suite 2.1
  Crap Cleaner 1.23.160
  WinXP Manager 4.93.2
  SiSoftware Sandra Professional 2005
  SiSoftware Sandra 2005 Lite
  TweakNow PowerPack 2006 Professional 1.0.2
  Ace Optimizer Utilities 2.6.0.4026
  WINner Tweak SE2 3.2.1
  Acronis Disk Director Suite 9.0 Build 554
  Webroot Window Washer 6.0.2.466
  Executive Diskeeper 9.0 Build 532 Professional Edition
  Unlocker 1.7.2(Dosya Silici)
  Magic Utilities 2005 3.60

  REGISTRY DÜZENLEME VE TEMİZLEME PROGRAMLARI
  Registry Mechanic 5.0.0.144
  RegDoctor 1.40
  Glarysoft Registry Repair 1.45
  AMUST Registry Cleaner 1.0
  PC Bug Doctor 3.0.2.9
  jv16 PowerTools 2005 1.5.1.310

  DOSYA KURTARMA PROGRAMLARI
  Recover My Files 3.76
  File Recovery Angel 1.13
  Magic Recovery 3.2
  Get Data Back 2.31(ntfs)
  File ArchiveRescue Pro 3.0 Build 115

  DOSYA PAYLAŞIM PROGRAMLARI
  BitTorrent 4.04
  Azureus 2.3.0.4
  BitComet 0.60
  BitTornado 0.3.12
  ****pia 1.85C
  G3 Torrent 1.01
  eMule 0.46c
  Shareaza 2.2.0.0
  DC Plus Plus 0.674
  BitSpirit 3.1.0.077
  Kazaa Media Desktop 3.0
  LimeWire 4.9.28
  eDonkey 1.4.3
  Ares Lite Edition 2.0

  CD-DVD KOPYALAMA YAZMA PROGRAMLARI
  Ahead Nero Burning Room 6.6.0.16
  Ahead Nero Burning Room 6.6.0.16 Türkçe Eklentisi
  CloneDVD.NET’s CloneDVD 3.6.1.0
  Ashampoo Burning Studio 5.2
  Alcohol 120% 1.9.5.3105
  AnyDVD 5.4.1.1
  Elaborate Bytes CloneDVD 2.8.5.1
  SlySoft CloneCD 5.2.6.1
  BlindWrite 5.2.16
  CyberLink Power 2 Go 4.00.0806

  GÖRÜNTÜ KAYIT PROGRAMLARI
  Hyper Snap-DX 5.63
  SnagIt Screen Capture 7.2.4
  Screen Hunter Free 4.0.85
  Quick Screen Capture 2.2
  Gadwin Print Screen 3.0

  Internet TV Programları
  BvT Live TV 1.0
  Online TV Player 2.8
  Alıntı ile Cevapla

  pc de mutlaka olması gereken programlar

  Messenger > Arkadaşlarınızla konuşmayı sağlr
  Mozilla Firefox > İnternet explorer gibi bir web tarayıcısı
  Cleanner  >  Kullanmadığınız ve 1 dosyanın kopyaları vrsa onları silip yer açn program 
  Nod32 > Anti-Virüs Programı virüsleri siler  
  Microsoft Office  > Sunu hazırlamada ödev yapmada işe yarıcak programlar 
  Winrar : Sıkıştırma programı .zip .rar dosyalarını açmaya yarar .
  Jdownloader :  Modeme otomatik res atan linkleri sıralayınca otomatik indiren ve daha bir çok özelliği oln indirme yöneticisi
  msn: anlık mesajlaşma yazılımı
  ccleaner: işe yaramayan boşa yer kaplayan dosyaları silmek için
  kaspersky: antivirüs
  vlc  : media player
  adobe reader: pdf okuyucu
  flash player: internetteki videoları izlemek için
  shockwave player: bazı oyunları oynamak için
  daemon tools: sanal dvd rom player
  internet download manager: indirme yöneticisi
  klite codec pack: film ve benzeri uygulamaları sorunsuz izlemek için

  ayrıca sürücülerinin güncel olması gerekli, yazılımının da

  IE veya mozilla harici

  opera = internet tarayıcısı
  google chrome : internet tarayıcısı
  flash player : flash eklentileri çalıştırmak için gerekli yazılım
  java : buda okey gibi oyunları oynamak için gerekli bir yazılım
  winrar : dosya sıkıştırma ve açma
  nero : pc deki bir dosyayı cd ye veya dvd ye atmak için gerekli program
  km player : windows media player harici her türlü videoyu oynatmak için olan program
  advanced system care : pc bakımlarını yapmak için

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bilgisayar için gerekli programlar, Format Sonrası Programlar

  Broşür örnekleri psd indir

  Bu sayfadaki "Her PC için mutlaka olması gereken programlar, olmazsa olmaz gerekli programlar 2012" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *