Hz. Fatıma Fazileti İle İlgili Hadisler, Hz.Fatma (ra) Faziletleri Hakkında Hadisi Şerifler Kütübü Sitte

45 0
Sponsorlu Bağlantılar

Kadın Sahabilerin Faziletleri – Fatıma (ra)

Kadın Sahabilerin Faziletleri – Fatıma (ra) konusunda 1 sayfada 2 kayitli hadis var

Fasil : FEZAİL BÖLÜMÜ
Konu : Kadın Sahabilerin Faziletleri – Fatıma (ra)
Ravi : Cemi` İbnu Umeyr et-Teymi
Hadis : Halamla birlikte Hz. Aişe ()`nin yanına gittim. Hz. Aişe`ye: “Hangi kadın Resulullah (sav)`a daha sevgili idi?” diye soruldu. “Fatıma” dedi. “Ya erkeklerden?” dendi. “Fatıma`nın kocası! Zira bildiğim kadarıyla Ali (ra) çok oruç tutar, çok namaz kılardı.”
HadisNo : 4484

Fasil : FEZAİL BÖLÜMÜ
Konu : Kadın Sahabilerin Faziletleri – Fatıma (ra)
Ravi : Ümmü Seleme
Hadis : Resulullah (sav) Fetih senesinde Fatıma`yı çağırarak hususi konuştular. Fatıma ağladı. Sonra tekrar hususi olarak konuştular. Fatıma bu sefer güldü. Resulullah (sav) vefat edince, Fatıma`dan o ağlama ve gülmesi hususunda sordum. Dedi ki: “Önce, Resulullah (sav) bana öleceğini haber verdi, ben de ağladım. İkinci konuşmamızda benim, İmran kızı Meryem hariç diğer kadınların cennette efendisi olacağımı müjdeledi, bunun üzerine güldüm.”
HadisNo : 4485

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yapılmamış --> "Hz. Fatıma Fazileti İle İlgili Hadisler, Hz.Fatma (ra) Faziletleri Hakkında Hadisi Şerifler Kütübü Sitte"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *