29.07.2014

  İğnelik Yapımı (Geri Dönüşümlü) Projesi Nasıl Yapılır Teknoloji Tasarım Dersi Basit Kolay Küçük İcatlar ve Resimli Yapılışları

  Sponsorlu Bağlantılar
  teknoloji ve tasarım

  Elinizde bulunan eski yün kazak ve fincan kullanarak kullanarak Anneler Gününde annenize verebileceğiniz güzel bir iğnelik yapabilirsiniz. Sizde şekilde görüldüğü gibi bir iğnelik yapmak istiyorsanız çalışmanın ayrıntıları bu yazının devamında.

  Malzemeler

  • Eski kazak (tercihen yün kazak olsun).
  • Çay fincanı veya çorba kasesi.
  • Tutkal (Ağaç yapıştırıcı)

  Şeritlerin Kesilmesi

  teknoloji tasarım

  Fincanın çap ve genişlik ölçülerine göre 2 veya 3 kat rulo oluşturuyoruz. Güzel bir görünüme sahip olması için rulo oluştururken farklı iki renkte kumaş kullandık.Gül şeklinde bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ruloyu sıkıca sardıktan sonra bir iğne yardımıyla rulo uçlarını birleştiriyoruz.

  Tutkal İşlemi

  teknoloji tasarım

  Tutkalı şekilde görüldüğü gibi fincanın içine sürüyoruz. Tahmini olarak beş dakika bekledikten sonra rulomuzu fincanın içerisine montaj ediyoruz.

  Vee Bitiyor

  teknoloji tasarım

  Rulomuzu şekilde görüldüğü gibi fincana montaj ederek kuruması için bekliyoruz.

  İşşte Bittiii

  yapım kuşağı

  Artık iğnelerimizi güvenle kendi yapmış olduğumuz bu çalışma üzerine iğneleyebiliriz. Yapımı oldukça kolay ve çabuk olan bu çalışmayı arkadaşlarınıza veya annenize hediye ederek onları sevindirebilirsiniz.

  Başka bir proje çalışmasında görüşmek üzere. Kolay gelsin.

  yapım kuşağı
  teknoloji tasarım dersi
  Sponsorlu Bağlantılar

  Fare Kapanından Araba Yapımı Projesi Nasıl Yapılır Teknoloji Tasarım Dersi Basit Kolay Küçük İcatlar ve Resimli Yapılışları

  Mısır Patlatma Makinesi Projesi Nasıl Yapılır Teknoloji Tasarım Dersi Basit Kolay Küçük İcatlar ve Resimli Yapılışları

  Bu sayfadaki "İğnelik Yapımı (Geri Dönüşümlü) Projesi Nasıl Yapılır Teknoloji Tasarım Dersi Basit Kolay Küçük İcatlar ve Resimli Yapılışları" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *