20.08.2014

  İncili Çavuş kimdir kısaca hayatı ve yaşam öyküsü

  Sponsorlu Bağlantılar

  İncili Çavuş biyografisi çok kısa özet,

  İncili Çavuş ne zaman nerede doğdu kaç yılında öldü?

  İncili Çavuş doğum yılı bilinmemektedir.İncili Çavuş’un ölüm yılı 1632 dir.İncili Çavuş Kayseri’nin Tomarza ilçesi Travşın köyünde doğduğu söylenmektedir. 16. yüzyılın ikinci yarısı ile 17. yüzyılın ilk yarısında, I. Ahmet döneminde yaşamıştır. İncili Çavuş Türk mizah kültürünün önemli kişiliklerinden biridir. Hicri 1042’de vefat etmiştir.

  İncili Çavuş, Türk mizah kültürünün önemli simalarından birisidir. Kimliği hakkında bilinenler sınırlıdır. İncili Çavuş’a çeşitli bölgeler sahip çıkmaktadır ancak Kayseri’nin Tomarza ilçesi Travşın köyünde sonradan aldığı adıyla İncili köyü – doğduğu söylentileri daha yaygındır.

  İncili Çavuş’un hatırasını yaşatmak amacıyla, Kayseri’nin Tomarza ilçesinin İncili Köyü’nde 1993 yılından beri her yıl hemşehrileri tarafından kültür sanat festivali düzenlenmektedir.

  Tomarzalılar, İncili Çavuş’a duydukları sevgi nedeniyle doğduğu köy olan Travşın’ın adını İncili olarak değiştirmişlerdir. Bu şenliğin bir amacı da İncili Çavuş’u tüm dünyaya tanıtmaktır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Mehmet Akif Ersoy’un Gerçek Mesleği Nedir Hangi Okuldan Mezun Oldu Üniversitede Ne Okudu?

  Yeni Papa Jorge Mario Bergoglio Hayatı Biyografisi Yaşam Öyküsü

  Bu sayfadaki "İncili Çavuş kimdir kısaca hayatı ve yaşam öyküsü" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *