28.08.2014

  İngiltere Gezilecek Yerler, Tarihi Yerleri ve Doğal Güzellikleri

  Sponsorlu Bağlantılar

  İngilterenin Tarihi ve Turistik Yerleri

  Saint Paul Katedrali (İngilizce: St Paul’s Cathedral), İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan bir Anglikan katedrali ve Londra Piskoposu’nun merkezidir. Günümüzde hizmet veren katedral binasının inşa edilişi 17. yüzyıla kadar dayanmaktadır. Yıklılıp yeniden yapılanlar sayılmazsa, bu katedral Londra’da bulunan beşinci Saint Paul Katedrali’dir. Bugün gerek yerli, gerek yabancı turistler tarafından, kentin en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir.

  İsim: 441px-StPaulsCathedralSouth.jpg<br />
Görüntüleme: 4125<br />
Büyüklük: 69,8 KB (Kilobyte)

  Tower Bridge

  Kule Köprüsü (Tower Bridge) İngiltere’nin Londra şehrinde Thames Nehri üzerinde yer alan bir köprüdür

  İsim: 800px-Tower_bridge_London_Twilight_-_November_2006.jpg<br />
Görüntüleme: 4254<br />
Büyüklük: 92,0 KB (Kilobyte)  Londra Kulesine yakın olduğu için “Kule Köprüsü” olarak adlandırılmıştır. 1894’te kullanıma açılan köprü, Baskül köprü türü köprülerin en ünlülerinden biridir. Köprü yüksek seviyeden iki yatay yürüyüş yolu ve aşağıdan bir araba yoluyla birbirine bağlanmış iki kuleden oluşur.


  Trafalgar Meydanı

  Trafalgar Meydanı, Londra’nın merkezinde, National Art Gallery’nin ana giriş kapısının baktığı önemli meydan. Adını, Amiral Horatio Nelson komutasındaki İngiliz donanmasının Fransız ve İspanyol donanmalarını yendiği Trafalgar Savaşı’ndan alır. İlk adı IV. William meydanıydı. Bugünkü adı George Ledwell Taylor tarafından önerildi.

  İsim: 737px-Nelson%27s_Column_Looking_Towards_Westminster_-_Trafalgar_Square_-_London_-_240404.jpg<br />
Görüntüleme: 3972<br />
Büyüklük: 50,9 KB (Kilobyte)  1820′de IV. George tarafından alanın düzenlenmesi için dönemin peyzaj mimarlarından John Nash görevlendirildi. Charing Cross bölgesinin yeniden yapılandırılması planı doğrultusunda, Nash Trafalgar meydanı’ndaki pek çok binayı yıktırdı. Meydanın bugünkü son haline ulaşması ise 1845 yılında ingiliz mimar Charles Barry’nin yaptığı çalışmaların sonucu oldu.
  Buckingham Sarayı

  Buckingham Sarayı, İngiliz kraliyet ailesinin Londra’da oturduğu saray. Westminster’da bulunan saray, adını 18. yüzyıl başlarında Buckingham dükleri için yapılan evden alır. III. George’un 1761′de eşi için satın aldığı ev kraliçenin evi olarak anılmaya başladı.
  Günümüzde sarayın bahçe yönündeki batı cephesi büyük ölçüde korunmuştur. Caddeye bakan doğu cephesi ise 1913′te Sir Aston Webb’in tasarımına göre, Kraliçe Victoria Anıtı’na bir arka plan oluşturacak biçimde yeniden düzenlenmiştir. Victoria burada oturan ilk hükümdardır. Buckingham Sarayı’nda 603 oda vardır

  İsim: 800px-Buckingham_Palace_-London-18Aug2008-4c.jpg<br />
Görüntüleme: 4202<br />
Büyüklük: 84,8 KB (Kilobyte)
  Sponsorlu Bağlantılar

  İşleyen demir ışıldar (pas tutmaz) anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon

  Apple Logosu Ne Anlama Gelir, Hikayesi Öyküsü Hakkında Bilgi

  Bu sayfadaki "İngiltere Gezilecek Yerler, Tarihi Yerleri ve Doğal Güzellikleri" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current ye@r *